Ústecký kraj řeší nedostatek policistů - Ústecký - Český Metropol

Ústecký

Ústecký kraj řeší nedostatek policistů

foto archiv

Ústí nad Labem | Snižující se počet policistů v regionu byl nejdiskutovanějším tématem jednání Bezpečnostní rady Ústeckého kraje. Všichni členové v čele s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem i náměstkem hejtmana pro bezpečnost Martinem Klikou vyslovili znepokojení nad aktuálním nedostatkem členů policejního sboru v kraji, se kterým je seznámilo vedení krajské policie.

 

„Bezpečnostní rada se seznámila se zprávou o bezpečnostní situaci v oblasti veřejného pořádku a vnitřní bezpečnosti na území našeho kraje za první pololetí letošního roku. Tíží nás nejen stále nižší počet policistů, ale také zejména jejich odchody k jiným policejním útvarům mimo území našeho kraje. Budeme tuto situaci řešit s ministrem vnitra a policejním prezidentem,“ uvedl po jednání rady hejtman Oldřich Bubeníček.

Ve zprávě o bezpečnostní situaci také zazněla například informace o poklesu zjištěné kriminality o 7,4 % oproti prvnímu pololetí loňského roku. „Bohužel si v rámci republiky všechny kraje a obce nejsou rovny. Je nutné ke každému území přistupovat zvlášť a budeme apelovat na příslušných místech, aby se podařilo pro náš kraj získat takové podmínky, které přivedou další policisty do ulic a také je tu udrží,“ doplnil náměstek hejtmana Martin Klika.

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Kraje  » Ústecký  

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

37.1%

 

Ne

37.1%

 

Zlepšuje se to

25.9%