Centropol zve na film Úsměvy smutných mužů - Ústecký - Český Metropol

Ústecký

Centropol zve na film Úsměvy smutných mužů

foto archiv

Ústí nad Labem | Opojně hořká komedie Úsměvy smutných mužů o boji proti alkoholu je natočená podle románové předlohy ústeckého spisovatele Josefa Formánka. Do příběhu vstupuje město Ústí nad Labem i celý kraj. Generálním partnerem filmu je Centropol, významný dodavatel elektřiny a plynu v ČR, který má svou centrálu v severočeské metropoli.

 

Od 12. července se na plátnech kin objeví nový český film Úsměvy smutných mužů, který popisuje osudy čtyř chlapíků, kteří se potkají v protialkoholní léčebně. Vyvrhelové se tu ocitají takříkajíc na okraji společnosti, ale ani to jim nebrání užívat si života naplno. Snímek má hvězdné obsazení, sejdou se zde David Švehlík, Jaroslav Dušek, Ondřej Malý, Simona Babčáková a další herci. Objeví se v něm také sopranistka Lenka Graf, filmová manželka jednoho ze čtyř hrdinů – Ivana Fraňka.

„Musím přiznat, že jsem měl z výběru herců velkou radost. Splnil se mi sen,“ říká režisér Dan Svátek. Splnila si ho i Lenka Graf, manželka majitele energetické společnosti Centropol Aleše Grafa. Ve chvíli, kdy jí Dan Svátek nabídl roli, neváhala. „Určitě budu vzpomínat na celý ten kolotoč natáčení, na skvělé kolegy, režiséra a štáb. Ocitla jsem se ve filmovém světě a užívala jsem si to. Věřím, že si film budou užívat i diváci,“ říká Lenka Graf.

Kulisu filmu vytváří i psychiatrická léčebna v ústeckém Petrohradě, region a město Ústí nad Labem, hrdinové filmu například absolvují ústecký půlmaraton. Pochází odtud autor předlohy Josef Formánek a narodili se zde manželé Grafovi, kteří již dlouho propagují město a kraj, pomáhají potřebným, podporují sport a kulturu. Jsme ctitelé Formánkových knih, milujeme dobré filmy a náš kraj. Nabídnout pomoc filmu, který vzniknul na motivy jeho románu, bylo pro nás jasnou výzvou,“ vysvětluje Aleš Graf, proč se Centropol stal generálním partnerem snímku.

A Dan Svátek dodává: „Ono si to prostě ve všem sedlo. Zjistili jsme, že máme podobné vnímání světa.“ Zvláště když všichni chtěli lidem sdělit, že slabost se dá překonat a závislost na alkoholu se dá nahradit třeba závislostí na sportu, běhu, maratonu.

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Kraje  » Ústecký  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

Anketa

Odkud nás čtete?

Praha a Střední Čechy

39.4%

 

Severní Čechy

10.8%

 

Západní Čechy

8.4%

 

Jižní Čechy

8%

 

Východní Čechy

7.2%

 

Vysočina

5.8%

 

Severní Morava&Slezsko

7.6%

 

Střední Morava

5.9%

 

Jižní Morava

6.9%