Příští týden startují kotlíkové dotace, žadatelé mohou zvolit i speciální webový odkaz - Ústecký - Český Metropol

Ústecký

Příští týden startují kotlíkové dotace, žadatelé mohou zvolit i speciální webový odkaz

zdroj: Ústecký kraj

Ústí nad Labem | Už v úterý 31. října bude možné zaslat žádost o příspěvek na nový kotel či tepelné čerpadlo. Celkem o 156 milionů korun mohou obyvatelé žádat pouze elektronicky. Krajský úřad Ústeckého...

 

kraje proto připravil pro žadatele i přímý odkaz na žádost, aby nemuseli vůbec vstupovat na homepage krajských webových stránek. 
Po rozkliknutí odkazu se tak dostane žadatel přímo k vyplňování formuláře. Právě pro očekávaný velký počet zaslaných žádostí v prvních hodinách po zahájení bude pro žadatele i zjednodušen přístup k formuláři přímo z hlavní webové stránky Ústeckého kraje. Chceme tak eliminovat možné komplikace s vysokým počtem vstupů na webové stránky.  
Celkově by v našem kraji mělo být vyměněno 1 683 kotlů.  Na nový zdroj tepla může domácnost získat až 127 500 Kč. Elektronickou žádost je možné předvyplnit již v těchto dnech a 31. října pak odeslat. Příjem startuje přesně v 10:00 hodin a bude možné je podávat až do konce ledna 2018. V případě, že budou do této doby vyčerpány finanční prostředky, bude příjem žádostí ukončen dříve. Další novinkou je také, že nebude podpořena výměna za nový kotel výhradně na uhlí.

Zdroj: Ústecký kraj

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Finance  

 » Více  » Ekologie  

 » Kraje  » Ústecký