Obrnická starostka bojuje za zoufalé vlastníky bytů v panelových domech - Ústecký - Český Metropol

Ústecký

Obrnická starostka bojuje za zoufalé vlastníky bytů v panelových domech

zdroj: ODS

Obrnice | Starostka Obrnic Drahomíra Miklošová vytáhla do boje proti praktikám spekulantů, kteří skoupili byty v panelových domech v obci za účelem dalšího pronájmu. V drtivé většině se do těchto bytů stěhují...

 

sociálně slabé a problémové rodiny z celé republiky.
 „Tito lidé nemají ke svému novému bydlišti žádný vztah, ničí společný majetek, jsou hluční. Už to je pro ostatní slušné sousedy peklo. Ještě větší hrozbu ale představují právě spekulanti, kteří vybírají často nehorázně předražené nájemné, platby do společného fondu však už neodvádějí. Aby společenství vlastníků bytů předešla odpojení vody a elektřiny, jsou nucena se zadlužovat,“ uvedla starostka.
Drahomíra Miklošová upozornila, že z jednoho z panelových domů se právě kvůli dluhům za služby spojené s užíváním bytů už lidé museli odstěhovat. „Panelák je nyní vybydlený, je terčem nájezdů vandalů a zlodějů kovů a vůbec všeho, co lze nějak zpeněžit. Jak je možné, aby se rodina, která si plní veškeré povinnosti, ocitla na ulici? A stát praktikám spekulantů jen přihlíží, respektive je dokonce podporuje. Jejich nájemníkům totiž jen na základě potvrzení majitele bytu poskytuje sociální příspěvek na bydlení v bezmála té nehorázné výši, kterou si spekulant určí. Není normální, že stát pomáhá spekulantům k bezpracnému, navíc velmi tučnému zisku. A není normální, že je nepostihuje za to, že ohrožují tisíce poctivých vlastníků bytů tím, že neodvádějí poplatky do společného fondu,“ vypočítala starostka Miklošová.
„V případě, že se dostanu do Poslanecké sněmovny, okamžitě začnu pracovat na změnách zákonů. Tou první a velmi účinnou by měla být povinnost pracovníků úřadu práce vyžádat si při rozhodování o přiznání příspěvku na bydlení vyjádření společenství vlastníků bytů, zda mu majitel pronajímaného bytu nedluží peníze,“ vysvětluje Drahomíra Miklošová. Boj proti zneužívání všech typů sociálních dávek je přitom dlouhodobou prioritou ODS, za kterou starostka Miklošová kandiduje do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Zdroj: ODS

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Politika  

 » Volby  

 » Kraje  » Ústecký