Metrostav se pustil do rekonstrukce AquacentraTeplice - Ústecký - Český Metropol

Ústecký

Metrostav se pustil do rekonstrukce AquacentraTeplice

Poklepání na základní kámen se zhostili na snímku zleva za projektanty Ing. arch. Zdeněk Šťastný, ředitel Aquacentra Ing. Michael Paraska, primátor Teplic, senátor Jaroslav Kubera a oblastní ředitel Metrostavu Ing. Roman Vildner.

Teplice | Stávající sportovní zařízení je v provozu 21 let a již nesplňuje náročné požadavky návštěvníků. Proto Statutární město Teplice přistoupilo k jeho celkové rekonstrukci, poskytlo finanční prostředky z vlastních...

 

zdrojů a vybralo dodavatele, kterým je zkušená stavební společnost Metrostav. 
Co všechno se po rekonstrukci změní? O celou třetinu se zvýší plocha dnešního aquacentra, kde návštěvníci najdou kromě nového 25 metrového bazénu se čtyřmi drahami celou řadu nových prvků. Půjde o divokou vlnu, houpací jeskyni, širokou skluzavku s dojezdem, chrliče vody atd. Nově tu vznikne samostatný Dětský svět s bazénkem a atrakcemi, jako například lodním můstkem  se skluzavkou či dětským hřibem, rekonstrukcí projde sociální zázemí a šatny, přibude nový ochlazovací bazén u sauny. Krátce řečeno:  Stávající aquacentrum se promění v moderní sportoviště a stánek k využití volnočasových aktivit Tepličanů i zájemců z okolí. Na své si určitě přijdou rodiče s malými ratolestmi, protože Dětský svět bude prostorově oddělen od plaveckého bazénu. A ještě jedna dobrá zpráva: Teplota vody se ze stávajících 28 zvýší na 33,5 stupně Celsia. Tento fakt ocenil i primátor města Jaroslav Kubera, který se se svými náměstky Hynkem Hanzou a Radkou Růžičkovou zahájení rekonstrukce zúčastnil, a věříme, že potěší i další teplomilné návštěvníky. Součástí projektu je i parkovací dům, který vyroste na ploše současného parkoviště před aquacentrem a pojme 200 osobních vozidel.   
Náročná rekonstrukce potrvá 16 měsíců, bude probíhat za plného provozu, s výjimkou pětiměsíční  odstávky od května do října příštího roku, což si vyžádá od stavebníků, provozovatele i veřejnosti velkou míru pochopení a tolerance. Vedoucí projektu Ing. Michal Weiner z Metrostavu, který je rovněž Tepličák, proto žádá návštěvníky i rezidenty z okolí stavby o shovívavost.  Za to dodavatel ústy oblastního ředitele Metrostavu Ing. Romana Vildnera slíbil, že hotovo bude do Vánoc 2018.

Zdroj: redakce Metropolu

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Ústecký