Společnost JTH zahájila demolici kasáren v Bílině - Ústecký - Český Metropol

Ústecký

Společnost JTH zahájila demolici kasáren v Bílině

zdroj: Město Bílina

Bílina | Společnost JTH Idea a.s. v pátek 29. září zahájila demolici kasáren v Bílině. Přítomni byli generální ředitel skupiny JTH Jaroslav Třešňák, starosta města Bíliny a hejtman Ústeckého kraje Oldřich...

 

Bubeníček, místostarostka města Bíliny Zuzana Bařtipánová  a další významní hosté. 
 
„Náš projekt počítá s právě zahájenou demolicí stávajících objektů, vyrovnáním terénu a výstavbou dvou samostatných budov. Ty budou sloužit především jako skladové a administrativní části a zázemím pro zaměstnance. Záměr je orientovaný na skladové plochy, což nezvýší hluk ani prašnost v okolí. Zásobování skladových hal bude probíhat zevnitř areálu na vlastním zásobovacím dvoře. Přístupy do areálu budou dva. Hlavní vjezd a výjezd bude ve východní části z ulice Radovesická a bude sloužit především pro nákladní dopravu a jako příjezdová komunikace do přilehlého areálu sběrného dvora. Druhý vjezd a výjezd bude z ulice Teplická. Podle našich zkušeností toto řešení považujeme za nutné a bezpečné z hlediska provozu areálu. Vzniknou zde potřebné parkovací plochy pro osobní vozidla zaměstnanců a odstavné plochy pro zásobování. Areál bude oplocený a hlídaný,“ řekl generální ředitel skupiny JTH Jaroslav Třešňák. 
Výstavba skladových hal počítá s vytvořením minimálně 50 nových pracovních míst. „Preferovat budeme zaměstnance z Bíliny a okolí. Kromě administrativních pracovníků bude velká poptávka po takových profesích jako vrátný, manipulační dělníci, řidiči a obsluha vysokozdvižných vozíků, údržbáři, baliči atd. “ uvedl mluvčí skupiny JTH Karel Schön. Vybudováním skladových hal vzniknou i další pracovní místa ve firmách, které budou zajišťovat  servis a obsluhu zařízení v areálu. „Přednost budeme dávat opět lokálním firmám z okolí“, dodal Schön. 
 
K provedení demolice objektů bývalých kasáren Bílina byla vybrána společnost Automakar. Automakar je ryze česká společnost s dlouholetou tradicí, která se specializuje na demolice objektů a recyklace stavební suti. Sídlo firmy naleznete v Sokolově, pobočky pak v Mostě, v Praze a v Plzni. „Spolu se sesterskou společností Půjčovna Marent disponujeme vlastní stavební a demoliční technikou postavenou převážně na špičkových strojích firmy Caterpillar, v oblasti drticí a třídicí techniky pak na výrobcích Mc. Closkey.  Naše flotila zahrnuje více než 160 strojů, mezi nimi např. unikátním demoličním bagrem Cat 350 s výškovým dosahem 25 m. K největším akcím uskutečněným v posledních letech patří např. demolice areálu bývalých Uranových dolů ve Stráži pod Ralskem, kotelny ve starém areálu SONP v Kladně, či areálu firmy Skanska v Praze 5. Nesmíme zapomenout ani na demolici zimního stadionu v Teplicích, prováděnou rovněž pro společnost Dopravní a zemní stavby Teplice,“ říká výkonný ředitel společnosti Automakar Zdeněk Řešátko.

Zdroj: redakce Metropolu

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Ústecký