Hala zve k toulkám po Českém středohoří - Ústecký - Český Metropol

Ústecký

Hala zve k toulkám po Českém středohoří

zdroj: Naděžda Křečková

Litoměřice | Až do konce října potrvá v hale litoměřické nemocnice výstava fotografií Jany Jiráskové s názvem „Toulky Českým středohořím“. Jedná se o snímky přírody Českého středohoří, což je téma, které se...

 

v její tvorbě objevuje velmi často a ke kterému má velmi vřelý vztah.
 „České středohoří, to je velké množství přírodních rezervací, to jsou krásná města i vesnice. Také hrady a zámky, skanzeny lidové architektury. Pro mě a manžela je to zkrátka oblíbený Kopečkov…,“ popisuje ve svém povídání k výstavě autorka.
Jana Jirásková, fotografka z Tuchlovic u Kladna, má za sebou řadu samostatných výstav. Své práce představila například v Muzeu T.G.M. v Lánech, v Informačním a vzdělávacím středisku (IVS) Křivoklát nebo na Správě CHKO Křivoklátsko ve Zbečně. Autorka se také úspěšně účastní fotosoutěží. Mezi její největší úspěchy patří 3. místo ve fotosoutěži „Lánské pohledy 2010“ nebo v roce 2011 2. místo ve fotosoutěži „Život a cestovní ruch v Českém středohoří“ za fotografii s názvem „Dobré světlo“. Jana Jirásková svými snímky rovněž často přispívá do regionálních deníků.

Zdroj: Naděžda Křečková

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Cestování  

 » Kraje  » Ústecký  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření