Hokejista Birner přivezl dětem pohár mistrů - Ústecký - Český Metropol

Ústecký

Hokejista Birner přivezl dětem pohár mistrů

zdroj: N. Křečková

Litoměřice | Dětské oddělení Městské nemocnice v Litoměřicích navštívil včera hokejový útočník, vítěz extraligy a také zdejší rodák Michal Birner. Hospitalizované děti navštívil nejen proto, aby jim pomohl ukrátit...

 

čas, který musí trávit na sklonku letních prázdnin v nemocnici, ale také proto, aby jim přivezl ukázat putovní pohár mistrů České republiky v ledním hokeji. Jak ale prozradil, jde o repliku, protože originál poháru se z důvodu možného poškození při oslavách hráčům nepůjčuje.
„V nemocnici jsem už ležel, takže vím, jaké to je dlouhé. Pro vás je to o to těžší teď, když je venku hezky a blíží se prázdniny. Přeji vám, abyste se co nejdříve uzdravili a šli domů,“ popřál Michal Birner dětem před tím, než začal podepisovat kartičky se svojí fotografií. A neopomněl ocenit ani práci zdravotníků. „Škoda, že také nemají také trofeje. Zasloužili by si je mnohem více, než my, protože zachraňují životy. Jejich práce není tak vidět, jako naše, ale ani my bychom se bez nich neobešli. Ve sportu je hodně zranění a práce lékařů nám pomáhá se vracet na led co nejdříve. Měli by být mnohem lépe oceněni,“ vyjádřil poděkování hokejista.
Zároveň při této příležitosti byl dětskému oddělení předán finanční dar ve výši 50 tisíc korun.

Zdroj: N. Křečková

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Ústecký  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření