Kníry pro zdraví ozdobily v listopadu tváře mužů - Ústecký - Český Metropol

Ústecký

Kníry pro zdraví ozdobily v listopadu tváře mužů

zdroj: N. Křečková

Litoměřice | I v letošním roce se rozhodli fyzioterapeuti z rehabilitačního oddělení Nemocnice Litoměřice Jirka Štverák, Honza Zikmund a Míra Zůna (na snímku zleva) aktivně podpořit celosvětovou kampaň...

 

Movember. Ta je zacílená na získávání finančních prostředků na výzkum a na zvyšování povědomí o zdraví mužů, především pak o nutnosti prevence u rakoviny prostaty a varlat. Své přesvědčení o tom, že i v letošním roce do toho půjdou, hlásali zcela vážně už v loňském roce.
V souladu s pravidly si opět po celý listopad všichni nechávali narůst knír a v rámci odpovědí na četné dotazy pátrající po této změně se stali chodící reklamou na mužské zdraví. 
O tom, že to i letos mysleli opravdu vážně, svědčí slova Jana Zikmunda: „Bohužel není můj knír moc vidět, prostě mi to moc neroste. A to jsem začal o dva měsíce dříve, než kolegové,“ prozradil mladý muž, který se se stejným, jak sám říká, hendikepem, potýkal i v loňském roce a na důkaz vážnosti svého zapojení do kampaně si loni na focení dokonce vyrobil i cedulku, že knír opravdu má. 
Jiří s Mirkem mají sice kníry viditelnější, ale i oni prochází v rámci Movemberu jakýmsi vývojem. „Přišel jsem na to, že když si nechám knír širší, můžu si ho na koncích nakroutit, což je efektnější. Letos jsem to odhalil pozdě, ale příští rok na tom rozhodně zapracuji dříve,“ prozradil svůj plán Mirek. Jeho kolega Jirka zase loni nedodržel zcela pravidla a místo knírku měl spíše plnovous. Ve stejném duchu navázal i letos. „Ač se mi moc nechtělo, tak nakonec jsem dal všechno dolů a nechal si jen knír. Pravidla jsou pravidla,“ přiznal se smíchem.
Všichni tři však nezůstali pouze u zarostlé tváře, ale důsledně se jako aktivní podporovatelé myšlenky k akci Movember 2015 zaregistrovali a poslali celosvětové charitativní organizaci Movember Foundation finanční příspěvek. „Je to pro dobrou věc,“ shodli se. 
A nejen v tom: „Zítra to bude pryč,“ prohlásili trojhlasně při focení v poslední listopadový den a všichni přiznali, že v tomto ohledu se na prosinec těší i jejich partnerky. A ve finále jedním hlasem dodali: „Ale příští rok jsou tu naše kníry zas...“
 
Nadace Movember Foundation je celosvětová charitativní organizace, jejímž cílem je šťastnější, zdravější a delší život. Od roku 2003 se k tomuto zdravotnímu hnutí připojily milióny lidí. V centru zájmu stojí rakovina prostaty, rakovina varlat, psychické zdraví a nedostatek pohybu. Více zde.

Zdroj: N. Křečková

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Ústecký  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření