O novou knihovnu mají pacienti LDN velký zájem - Ústecký - Český Metropol

Ústecký

O novou knihovnu mají pacienti LDN velký zájem

S nápadem zřídit na oddělení lůžek dlouhodobě nemocných knihovnu přišla vrchní sestra LDN Markéta Karlová. Zdroj: Naděžda Křečková

Litoměřice | Velkému zájmu pacientů se těší knihovna, která vznikla v letošním roce na stanici LDN D litoměřické nemocnice v bývalé jídelně, která je nyní využívána jako ergoterapeutická dílna. Přístup sem mají pacienti...

 

všech pěti stanic lůžek dlouhodobě nemocných.
„Knihy nám darovali především zaměstnanci nemocnice a také několik rodin našich pacientů. Sešlo se nám jich opravdu hodně. Knihovna, kterou jsme si za pomoci obchodního oddělení nechali udělat na míru, je úplně plná a ještě nám nějaké knížky zbyly,“ neskrývala radost nad množstvím darovaných titulů vrchní sestra LDN Markéta Karlová a dodala, že mezi knihami je nejvíce detektivek a románů tzv. červené knihovny.
Všechny knížky v knihovně LDN jsou opatřeny štítky a jsou barevně označeny dle žánrů. Na všech stanicích LDN jsou vyvěšeny letáčky, které na novou knihovnu a možnost půjčit si zde knihu, upozorňují. Pacienti si tituly mohou kdykoli sami půjčit a sami je vracejí. „Máme několik opravdu pilných čtenářů, kteří si hlídají, když knihy doplňuji a rovnou si je půjčují,“ popsala zkušenost vrchní sestra Karlová. Mezi aktivní čtenáře patří i pan Vladimír Prošek: „Už jako malý kluk jsem rád a hodně četl. Proto jsem možnost půjčit si knížku přímo tady v dílně, kam často docházím, velmi uvítal. Nejraději mám detektivky,“ prozradil.
Mezi nejčastější návštěvníky knihovny patří pacienti, kteří chodí do ergoterapeutické dílny. „V dohlednu plánuji umístit malou knihovnu na každou stanici LDN, aby se ke knížkám dostalo ještě více pacientů. Titulů mám ještě dost,“ prozradila další plány na rozšíření služeb pro pacienty LDN vrchní sestra Karlová.

Zdroj: Naděžda Křečková

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Ústecký  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření