Nová ústecká koalice ANO a PRO!Ústí podepsala smlouvu - Ústecký - Český Metropol

Ústecký

Nová ústecká koalice ANO a PRO!Ústí podepsala smlouvu

zdroj: commons.wikimedia.org

Ústí nad Labem | Hnutí ANO a PRO!Ústí dnes podepsala koaliční smlouvu, která stanoví priority pro další čtyři roky. Primátorem Ústí nad Labem bude podle dohody lídr vítězného ANO Josef Zikmund. Lídr...

 

PRO!Ústí Martin Hausenblas bude prvním náměstkem.
    "Za nejdůležitější věci považujeme hospodárnost, nakládání s majetkem města, druhá je bezpečnost a třetí investice do rozvoje města," řekl ČTK Zikmund. Koalice chce zpracovat i dlouhodobou koncepci financování sportu a kultury. Chce znovu navázat spolupráci s Agenturou pro sociální vyloučení, která už v Ústí nad Labem působila.
    V budoucnu se koalice zaměří i na další fungování městských obvodů. Ústí nad Labem má čtyři. "Myslím si, že tolik zastupitelstev (5) je pro stotisícové město opravdu luxus," řekl Hausenblas. Dodal, že přibližně do dvou let by chtěla mít koalice o budoucnosti obvodů jasno. "Za současné situace připadají v úvahu dvě varianty. Buď městské obvody zrušit, nebo jim naopak přidat kompetence," doplnil Hausenblas.
    Hned na ustavujícím zasedání chce nová koalice revokovat materiál o dlouhodobém financování sportu, kteří ústečtí zastupitelé schválili v září. Končící vedení města na poslední chvíli přidalo i čtyřletou dotaci pro divadelní spolek Amulet. "Nejprve zrušíme toto usnesení a na dalším zasedání zřejmě v prosinci dáme částky sportovním klubům ve stejné výši, ale jen na rok 2015. Následně budeme řešit dlouhodobé financování," řekl Zikmund.
    S divadlem Amulet nová koalice nepočítá. Divadlo pro děti a mládež mělo mít na základě materiálu zajištěné financování na čtyři roky, celkem by to bylo 24 milionů korun. Působit mělo v budově bývalého Činoherního divadla. "Nevíme, kdo to je, ale na zastupitelstvu nám to nikdo neřekl a myslím si, že to není dobrá cesta, kterou zvolilo současné zastupitelstvo," dodal Zikmund.
    Podle veřejně dostupných dokumentů vzniklo divadlo na konci července, v rejstříku se objevilo na konci srpna. Sídlo má podle obchodního rejstříku v bytovém domě v ulici Králova výšina. Z katastru nemovitostí vyplývá, že jedním z majitelů domu je dosavadní radní za ČSSD Pavel Dlouhý. Radní tvrdí, že spolku poskytl sídlo jen dočasně. Jedním ze zakladatelů spolku je i další sociální demokrat Jan Tříska. Dalším pak zastupitel centrálního městského obvodu za KSČM Jan Janeček.
    Případem sporné dotace se zabývá i policie.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Politika  

 » Aktuality  

 » Kraje  » Ústecký