Pitva prokázala násilnou smrt dívky z Klášterce - Ústecký - Český Metropol

Ústecký

Pitva prokázala násilnou smrt dívky z Klášterce

zdroj: archiv Metropolu

Klášterec nad Ohří (Chomutovsko) | Soudní pitva prokázala, že devítiletá dívka z Klášterce nad Ohří, která se v úterý nevrátila ze školy domů a jejíž tělo bylo po mnohahodinovém pátrání nalezeno ve středu...

 

odpoledne zhruba kilometr od jejího bydliště, zemřela násilnou smrtí. Její přesnou příčinu ani to, zda byla dívka zneužita, ale policie nechce s ohledem na vyšetřování sdělit. Uvedla to dnes krajská policejní mluvčí Alena Bartošová.
    Na vraždu dnes reagovalo i vedení města. Starostka Kateřina Mazánková (Strana Zdraví Sportu Prosperity) svolala schůzku se zástupci městské i státní policie a vedení školy. Dohodli se, že strážníci a policisté budou nyní vykonávat zvýšený dohled v okolí škol. Ředitelé vyzvou rodiče, aby, pokud mohou, cestou do školy děti doprovázeli.
    "Stanovili jsme si pravidla vzájemné komunikace," uvedla starostka. Svolá poradu ředitelů kláštereckých škol, aby je informovala o situaci. "Děti již byly poučeny, aby se pohybovaly ve skupinkách a aby je rodiče, pokud možno, cestou doprovázeli," řekla Mazánková. O změně kamerového systému město podle ní zatím neuvažuje.
    Opatřením, které má napomoci zvýšení bezpečnosti a zároveň zklidnění rozjitřené atmosféry ve městě, bude zvýšený dohled strážníků a policistů v okolí škol. "Přijímáme taková opatření, aby se rodiče nemuseli bát o děti," uvedla Bartošová.
    Kriminalisté na případu intenzivně pracují. "Pokračují výslechy lidí z okolí oběti i dalších svědků z řad spolužáků a zaměstnanců školy," řekla Bartošová. Policisté podle ní zajišťují důkazní materiál, vyslýchají osoby a prověřují poznatky, které by mohly vést ke zjištění pachatele. Za podezřelého prý zatím nikoho neoznačili.
    Matka dívky odmítla spekulace, že za vraždou mohl být někdo z rodiny. "To naprosto vylučuji. Udělal to někdo úplně cizí," řekla dnes při telefonickém rozhovoru s novináři.
    Dnešní vyučování v 1. ZŠ Krátká, kam dívka chodila, začalo minutou ticha k uctění její památky. Většina žáků a učitelů školy se ráno zastavila u pietního místa, které před školou vzniklo ve středu večer, kdy se tam sešlo několik set lidí. Ráno tam lidé zapalovali nové svíčky, děti přinášely plyšové hračky. Na stožáru před školou visí černý prapor.
    Menší děti přiváděli až ke škole rodiče. Shodovali se, že to dělají pokaždé, ale po tragédii jsou ještě obezřetnější. "Do autobusu bych své dítě teď rozhodně nepustila," řekla Jaroslava Tkáčová z nedalekého Hradiště. Podobně mluvili další rodiče. "Samotnou teď nepustím dceru ani ven za kamarádkami," uvedla Lucie Šivlová. "Mám čtyři dcery, do školy jsem je vodila všechny pořád, mám strach, aby je někdo někam nezavlekl," řekla Lucie Pavlíčková.
    Školačka se ztratila v úterý odpoledne. Na Chomutovsku po ní pátrali policisté, strážníci, hasiči i dobrovolníci. Policie nasadila i vrtulník s termovizí. Tělo našli policisté ve středu odpoledne při rozsáhlé pátrací akci v lese poblíž Ciboušova, asi jen kilometr od dívčina bydliště. Soudní pitva dnes potvrdila, že zemřela násilnou smrtí.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Krimi  

 » Kraje  » Ústecký