Hledaná Eliška byla zavražděna, tělo leželo kilometr od jejího bydliště - Ústecký - Český Metropol

Ústecký

Hledaná Eliška byla zavražděna, tělo leželo kilometr od jejího bydliště

zdroj: archiv Metropolu

Klášterec nad Ohří (Chomutovsko) | Police potvrdila, že devítiletá dívka z Klášterce nad Ohří byla zavražděna. Tělo našli policisté dnes odpoledne při rozsáhlé pátrací akci v lese poblíž Ciboušova, asi jen kilometr...

 

od místa jejího bydliště. Holčička byla pohřešovaná od úterý, když se nevrátila ze školy.
    "Můžeme potvrdit, že dítě zemřelo násilnou smrtí. Přesnou příčinu smrti určí nařízená soudní pitva v následujících dnech," řekla ČTK krajská policejní mluvčí Alena Bartošová. Výjezdová skupina krajských kriminalistů dál pracuje na místě nálezu těla. Okolí uzavřela.
    Školačka se ztratila v úterý krátce po poledni. Na Chomutovsku po ní pátrali policisté, strážníci, hasiči i dobrovolníci. Policie nasadila i vrtulník s termovizí.
    Dívčina matka na svém facebookovém profilu zveřejnila, že podle nepotvrzených informací její dcera v úterý někam šla s neznámým mužem.
    U základní školy, kterou dívka navštěvovala, se večer sešly stovky lidí. Na místě zapalovaly svíčky a pokládaly květiny. Někteří plakali. "V noci na dnešek jsme ji pomáhali s dalšími lidmi hledat. Věřili jsme, že se najde a bude v pořádku," řekla ČTK jedna z účastnic piety.
    Policisté zatím případ nespojují se čtvrtečním únosem další nezletilé dívky na Mostecku. Policie v této souvislosti pátrá po muži středního věku, který je podezřelý z toho, že ve čtvrtek odpoledne v obci na Mostecku násilím naložil nezletilou dívku do vozidla tmavé barvy nezjištěného typu a později ji vysadil na Chomutovsku. Podle informací ČTK bylo dítě v pořádku.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Krimi  

 » Kraje  » Ústecký