Nejlepším vínem v Čechách se stal Ryzlink rýnský 2015 z Mělníka - Středočeský - Český Metropol

Středočeský

Nejlepším vínem v Čechách se stal Ryzlink rýnský 2015 z Mělníka

zdroj: narodnisoutezvin.cz

Praha | Šampionem Národní soutěže vín ve vinařské oblasti Čechy a cenu starostky MČ Prahy 2 získal Ryzlink rýnský 2015, kabinetní víno ze Školního statku Mělník. Národní soutěž vín, nejvyšší a největší soutěž...

 

vín v České republice, probíhá pod garancí Svazu vinařů ČR, za organizačního zajištění Národním vinařským centrem a za finanční podpory Vinařského fondu.
Letošního rekordního ročníku soutěže se zúčastnilo celkem 148 vín 25 vinařů z vinic na území vinařských Čech, a ukázali tak relativně málo známý fakt, kolik a jaké množství kvalitních vín se vyrábí právě v Čechách.
„Vinařská tradice v Čechách sahá až do 10. století a žádná jiná země nemá za zakladatele vinařství takovou osobnost, jako my Čechové – svatého Václava. Rostoucí počet přihlášených vzorků i sebevědomí a ochota českých vinařů jít se svou kůží na trh je dobrou zprávou pro všechny milovníky mimořádné rozmanitosti našich vín,“ komentoval rekordní přehlídku českých vín Stanislav Rudolfský, pořadatel Národní soutěže vín oblasti Čechy.

Zdroj: narodnisoutezvin.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Zdraví  » Jídlo a pití  

 » Kraje  » Středočeský