Zklamaní čeští hokejisté beze slov opustili Soči - ZOH Soči 2014 - Český Metropol

ZOH Soči 2014

Zklamaní čeští hokejisté beze slov opustili Soči

zdroj: archiv Metropolu

Soči | V tichosti a beze slov dnes z olympijských her v Soči odletěla většina zklamaných českých hokejistů. Po středeční porážce ve čtvrtfinále turnaje s týmem USA hráči působící v zámořské NHL ráno u olympijské...

 

vesnice nasedli do autobusu, který je odvezl na letiště, a následně speciálem zamířili do Severní Ameriky.
    Stejně jako při jejich cestě do Soči se o dopravu postarala hráčská asociace NHLPA. Čeští hráči se na palubě potkali i s reprezentanty Slovenska, Švýcarska, Rakouska, Slovinska a Ruska, pro které již turnaj také skončil. Až na zástupce sborné všichni odjeli společně již z olympijské vesnice.
    Hlavní hvězda českého týmu Jaromír Jágr se ani den po porážce s Američany k poslednímu zápasu či celému turnaji vyjádřit nechtěl. "Nemám co říct," řekl pouze Jágr. Dvaačtyřicetiletý útočník původně plánoval, že v Soči zůstane do konce turnaje a do New Yorku se vrátí po zastávce v Praze, nakonec si to ale rozmyslel a odletěl do USA.
    Z Ruska už odcestovali i trenér Alois Hadamczik a další čeští hokejisté, kteří hrají v evropských soutěžích. Původně měli naplánovaný odlet na pondělí s hlavní částí české olympijské výpravy, většina z nich ale opustí Soči už dnes. Například společně s Hadamczikem odletěli odpoledne Michal Barinka, Jiří Novotný a Lukáš Krajíček. V pátek by jako poslední měli odcestovat Tomáš Kaberle a Jakub Kovář.

Zdroj: www.ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » ZOH Soči 2014  

 » Sport