V Soči už je první část naší výpravy včetně Sáblíkové či Soukalové - ZOH Soči 2014 - Český Metropol

ZOH Soči 2014

V Soči už je první část naší výpravy včetně Sáblíkové či Soukalové

zdroj: archiv Metropolu

Soči | Více než pět desítek českých sportovců, trenérů a dalších členů realizačních týmů už je v Soči, dějišti olympijských her. Na palubě vojenského speciálu, který odstartoval po deváté hodině ranní z letiště v...

 

Praze Kbelích, bylo i několik medailových aspirantů v čele s dvojnásobnou olympijskou šampionkou z Vancouveru rychlobruslařkou Martinou Sáblíkovou.
    Do Soči dnes zamířilo 27 českých sportovců. Spolu s rychlobruslařskou hvězdou by o stupně vítězů měly usilovat také biatlonistka Gabriela Soukalová či snowboardistka Šárka Pančochová, které v této sezoně dokázaly stejně jako Sáblíková ovládnout závody Světového poháru. Na pódium tajně pomýšlí i akrobatická lyžařka v boulích Nikola Sudová či rychlobruslařka Karolína Erbanová.
    Na palubě byly reprezentantky v jízdě v boulích, sáňkaři, všichni biatlonisté včetně dalších nadějí Ondřeje Moravce a Veroniky Vítkové, rychlobruslaři a tým běžců na lyžích s výjimkou Lukáše Bauera, kterého ještě v sobotu čeká závod Světového poháru v Toblachu na jeho nejlepší trati 15 km klasickou technikou.
    Na místě čeká všechny akreditační proces, z letiště se pak přesunou ubytovat. U moře zůstanou pouze rychlobruslaři, zbytek dnešní výpravy čeká cesta do dvou horských olympijských vesnic, která je od hlavního Olympijského parku v Soči vzdálená zhruba 50 kilometrů.
    Jako první do prostoru vojenského letiště v Kbelích dorazila akrobatická lyžařka Tereza Vaculíková, která byla na místě již v 5:45, tedy více než s tříhodinovým předstihem. Nejkratší spánek za sebou zřejmě měla Soukalová, která přijela do Prahy s dalšími biatlonisty z Jablonce nad Nisou.
    "Večer jsem začala balit, poté jsem doma uklízela, protože mám ráda, aby tam byl pořádek. Spát jsem šla ve 2:30, o padesát minut později jsem vstávala. Ale díky příteli. Já jsem instinktivně zamáčkla budík a spala dál. Jemu to ale nedalo a začal do mě strkat, ať vstávám," řekla novinářům Soukalová, aktuálně čtvrtá žena pořadí Světového poháru.
    Sáblíková a spol. zvolili jiný postup. Do Prahy přijeli už ve středu večer a dnes proto nemuseli mít tak časný budíček. "Spala jsem osm hodin, což bylo dobré. Nesnáším ranní vstávání, takže jsem byla ráda, že jsme přijeli už včera," přiznala Sáblíková, která žije ve Žďáru nad Sázavou. "Já jsem se ale i přesto každou chvíli budila," prozradila Erbanová.
    Pančochová odletěla na svoji druhou olympiádu. "Nedávno jsem si říkala, že to je ještě rok a už jedem. Jsem připravená," hlásila v odletové hale. Moc času v Čechách nestrávila za celý poslední rok, z Ameriky se do Čech vrátila před dvěma dny. "Takže teď mám den, jsem v pohodě," usmívala se nad brzkým vstáváním, v Kbelích musela být už po šesté hodině ráno. V Soči ji čekají kromě silného slopestylu také závod v U-rampě.
    Další čeští reprezentanti do Soči odletí v úterý a ve čtvrtek. Nominaci si vybojovalo celkem 88 reprezentantů a jeden náhradník. V pátek 7. února budou v pořadí XXII. zimní olympijské hry slavnostně zahájeny.
    Speciály přímo ze zámoří do Ruska přiletí hokejisté působící v NHL; Jaromír Jágr a spol. přistanou v Soči ve třech skupinách v pondělí 10. února. O dva dny později čeká národní tým první zápas turnaje proti Švédsku.

Zdroj: www.ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » ZOH Soči 2014  

 » Sport