Vláda požádá Sněmovnu o důvěru kolem 18. února - Volby 2013 - Český Metropol

Volby 2013

Vláda požádá Sněmovnu o důvěru kolem 18. února

zdroj: archiv Metropolu

Praha | Vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD) požádá Poslaneckou sněmovnu o důvěru kolem 18. února. Novinářům to dnes po prvním jednání vlády řekl Sobotka. Trojkoaliční kabinet ČSSD, ANO a KDU-ČSL...

 

dnes jmenoval prezident Miloš Zeman. Kabinet by měl mít ve Sněmovně podporu 111 poslanců. Vláda jednala také o přípravě legislativního plánu a programového prohlášení. Další jednání vlády bude v pondělí.
    Vláda má měsíc na to, aby požádala o důvěru. Celou lhůtu ale využít nechce. Sobotka po jednání řekl, že vláda o důvěru požádá tak, aby mimořádná schůze Poslanecké sněmovny s tímto bodem programu mohla být svolána od 18. února. Svolání ale bude záležet na předsedovi Sněmovny.
    První jednání vlády bylo podle Sobotky věcné a rychlé. Zasedání si pochvaloval i ministr financí Andrej Babiš (ANO), který se zároveň stal prvním místopředsedou vlády a vicepremiérem pro ekonomiku. Podle dalšího vicepremiéra Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL) bylo z mnohých členů vlády znát nadšení, že konečně začnou pracovat.
    Vláda se dnes dohodla také na přípravě programového prohlášení a legislativního plánu vlády. K přípravě programového prohlášení, s kterým vláda předstoupí před Sněmovnu, bude vytvořena pracovní skupina. Každá z koaličních stran v ní bude mít dva zástupce.
    Plán legislativy, kterou chce koalice prosadit, bude podle Sobotky hotový nejpozději v březnu. Mezi prioritami podle premiéra budou takové legislativní změny, které zajistí nápravu chyb předchozích vlád. Kabinet bude chtít podle Sobotky prosadit od příštího roku především zrušení zdravotnických poplatků, valorizaci důchodů a taková opatření, která by měla zlepšit daňové příjmy státu.

Zdroj: www.ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Politika  

 » Volby 2013  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

Anketa

Odkud nás čtete?

Praha a Střední Čechy

39.4%

 

Severní Čechy

10.8%

 

Západní Čechy

8.4%

 

Jižní Čechy

8%

 

Východní Čechy

7.2%

 

Vysočina

5.8%

 

Severní Morava&Slezsko

7.6%

 

Střední Morava

5.9%

 

Jižní Morava

6.9%