Sobotka trvá na náměstcích ČSSD na ministerstvech ANO - Volby 2013 - Český Metropol

Volby 2013

Sobotka trvá na náměstcích ČSSD na ministerstvech ANO

zdroj: archiv Metropolu

Praha | Budoucí ministr financí Andrej Babiš (ANO) chce pozici klíčového náměstka pro daně obsadit svou kandidátkou. Její jméno neprozradil. ČSSD chtěla, aby se jeho náměstkem stal její nominant Jiří...

 

Peřina. Babiš se s ním dohodl, že bude jeho poradcem. Předseda hnutí ANO to dnes řekl novinářům v Praze. Premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka chce s Babišem o náměstcích na ministerstvech jednat a koaliční spor řešit. Trvá na zástupcích sociální demokracie v úřadech, které budou vést ministři ANO.
    Babiš, který bude vicepremiérem a ministrem financí, se nechal slyšet, že chce přivést kompletní svůj tým. Na financích náměstka sociálních demokratů nechce.
    Podle Sobotky ale platí dohoda, že strany, které nebudou mít ministra, mohou navrhnout odborníky na funkce náměstků. Dané slovo by se podle něho mělo dodržet. "Trváme na dohodě o nominacích," zdůraznil.
    Peřina figuruje u soudu s bývalým hejtmanem Středočeského kraje Davidem Rathem (ČSSD) jako svědek. Babiš tento týden v České televizi potvrdil, že mu Sobotka Peřinu navrhl. Babiš zopakoval, že z principu nechce na svém ministerstvu žádného náměstka ze sociální demokracie. "Některá jména jsou akceptovatelná, ale některá ne. Nechceme politické nominanty, ale odborníky. Nepotřebujeme dělat politické výměny a zvyklosti," řekl v České televizi Babiš.
    Sobotka ale nerozumí tomu, proč Babiš nechce na ministerstvu financí dohodu respektovat. Podotkl, že budoucí ministry za ČSSD už zástupci hnutí ANO ohledně náměstků kontaktují.
    "Je to určitá schizofrenie," soudí Sobotka. S Babišem bude o záležitosti jednat příští týden.

Zdroj: www.ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Politika  

 » Volby 2013