Sobotka nechce, aby Rusnokovi ministři zůstali na úřadech - Volby 2013 - Český Metropol

Volby 2013

Sobotka nechce, aby Rusnokovi ministři zůstali na úřadech

zdroj: archiv Metropolu

Praha | Budoucí premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka nepovažuje za rozumné, aby v pozicích náměstků na ministerstvech zůstali nynější ministři vlády Jiřího Rusnoka. Řekl to dnes v rozhovoru s...

 

ČTK. Prezident Miloš Zeman odcházejí ministry minulý týden označil za odborníky, podle něj by byli užitečnými adepty na ministerské náměstky.
    Podle Sobotky bude rozhodování o náměstcích výsostnou pravomocí každého člena vlády. Koaliční partneři se podle Sobotky dohodli na tom, že na ministerstva svých partnerů doporučí některé odborníky.
    "Ale já nepokládám za úplně rozumné z hlediska řízení ministerstva, z hlediska autority, kterou ministr musí mít, aby úřad uřídil, aby na pozici náměstka vedle ministra působil bývalý ministr," řekl ČTK Sobotka.
    Prezident Zeman minulý týden oznámil své připomínky ke kandidátům na ministry, na nichž se shodla trojkoalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL. Některým z nich vytýkal, že nejsou odborníci na danou oblast. Naopak o končících ministrech Rusnokovy vlády, z nichž část kandidovala ve volbách za Stranu práv občanů - zemanovce, ale u voličů zcela propadla, řekl, že jsou odborníci.

Zdroj: www.ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Volby 2013  

 » Politika