Zeman dnes jednal v Lánech s Babišem - Volby 2013 - Český Metropol

Volby 2013

Zeman dnes jednal v Lánech s Babišem

zdroj: archiv Metropolu

Lány | Prezident Miloš Zeman přijal dnes na zámku v Lánech předsedu hnutí ANO Andreje Babiše. O schůzku požádal Babiš, sdělil ČTK bez bližších podrobností mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. S prezidentem...

 

se už ve čtvrtek sešli na oddělených schůzkách předsedové ostatních dvou stran možné budoucí vládní koalice, šéf ČSSD Bohuslav Sobotka a šéf KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. ČSSD, ANO a lidovci již před týdnem představily koaliční smlouvu.
    Mluvčí Hradu nechtěl upřesnit, o čem Babiš se Zemanem mluvili. "Obsah tohoto jednání nebudeme nijak komentovat," řekl ČTK. Tématem předchozích prezidentových schůzek se Sobotkou a Bělobrádkem byl průběh koaličních vyjednávání. Sobotka novinářům ve čtvrtek rovněž řekl, že velkou část schůzky věnovali textu programové části koaliční smlouvy.
    Prezident také v minulosti opakovaně prohlásil, že bude chtít po ministrech nové vlády negativní lustrační osvědčení, a problém by s tím mohl mít právě šéf ANO. Kvůli vedení ve svazcích StB se Babiš soudí na Slovensku. Zeman před několika týdny v rozhovoru s ČTK řekl, že když v prosinci projde prvním sněmovním čtením zákon o státní službě, bude to pro něj dostatečná garance, aby Babiše jmenoval ministrem financí i bez lustračního osvědčení. Podle Sobotky ale zákon projde Sněmovnou asi až na přelomu ledna a února.
    Šéf ČSSD nevyloučil, že se se Zemanem sejde do konce roku ještě jednou, tentokrát už nad konkrétní sestavou vlády. Prezident již dříve uvedl, že se bude vměšovat do sestavování vlády, protože chce, aby ministerstva řídili lidé s dostatečným odborným zázemím.

 

zdroj: www.ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Politika  

 » Volby 2013