Zeman kvůli jednání o koalici přijal Sobotku i Bělobrádka - Volby 2013 - Český Metropol

Volby 2013

Zeman kvůli jednání o koalici přijal Sobotku i Bělobrádka

zdroj: archiv Metropolu

Praha | Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka by se s prezidentem Milošem Zemanem ještě do konce roku rád sešel. Na další schůzce by s ním chtěl mluvit o možném personálním složení vlády. Sobotka to řekl...

 

po dnešní schůzce se Zemanem, na níž hovořili především o dosavadním vyjednávání o vládě a návrhu koaliční smlouvy. Zeman po Sobotkovi přijal šéfa lidovců Pavla Bělobrádka, vyslechl jeho názory na rozložení sil ve vládě a důvody, proč lidovci usilují o ministerstvo zemědělství.
    Sobotka novinářům řekl, že s prezidentem probral vyjednávání o koalici, které se nyní zadrhlo na požadavku lidovců na získání ministerstva zemědělství. Proti tomu jsou ostatní koaliční partneři. Sobotka také prezidenta informoval o tom, že širší vedení všech tří stran v minulých dnech souhlasila s návrhem koaliční smlouvy. "Po dnešní schůzce s panem prezidentem nevylučuji, že se ještě do konce roku sejdeme tak, abychom už mluvili o konkrétním personálním složení připravované nové vlády," řekl Sobotka.
    Velkou část schůzky věnovali textu programové části koaliční smlouvy, řekl Sobotka. Podle něj se prezident zajímal o cíle koalice ve vztahu k budoucí hospodářské politice, k zahraniční politice a k iniciativám na podporu hospodářského růstu.
    Zeman vzápětí po Sobotkovi přijal Bělobrádka, schůzka nebyla předem ohlášena. Mluvčí KDU-ČSL Miriam Farská ČTK řekla, že neví, zda se přijetí uskutečnilo na pozvání prezidenta či na žádost lidoveckého předsedy.
    Ještě dnes večer bude jednat celostátní výbor lidovců. Řešit bude to, zda lidovci přijmou nabídku ČSSD. Sociální demokraté lidovcům nabídli křeslo ministra práce a sociálních věcí společně s dopravou, nebo životním prostředím, ve vládě by měli ještě třetího zástupce bez portfeje.
    Poté, co budou známy závěry jednání lidoveckého vedení, se chce Sobotka znovu sejít s předsedy koaličních stran. Zasednout by mohli v pátek. 

 

zdroj: www.ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Volby 2013  

 » Politika