ANO jako poslední strana schválilo koaliční smlouvu s ČSSD a KDU - Volby 2013 - Český Metropol

Volby 2013

ANO jako poslední strana schválilo koaliční smlouvu s ČSSD a KDU

zdroj: archiv Metropolu

Praha | Předsednictvo a výbor hnutí ANO dnes jednomyslně schválily návrh koaliční smlouvy se sociálními demokraty a lidovci. Konstatovaly, že smlouva je zdravým základem programového prohlášení...

 

vlády. Novinářům to po jednání stranických orgánů řekl šéf poslaneckého klubu strany Jaroslav Faltýnek. Koaliční smlouvu schválily již dříve také ČSSD a KDU-ČSL. Vznik vlády se ale zadrhl na požadavku lidovců mít ministerstvo zemědělství.
    "Naše předsednictvo hnutí a následně výbor projednal návrh koaliční smlouvy a můžu říct, že po relativně konstruktivní diskusi tento návrh byl všemi přítomnými schválen. To znamená, že máme dneska oficiální mandát k podpisu této koaliční smlouvy a budeme pokračovat v tom duchu, jak jsme nastínili," řekl Faltýnek novinářům.
    Předsednictvo i výbor podle něj konstatovaly, že pokud jde o program ANO, nepodařilo se do koaliční smlouvy prosadit vše, smlouvu ale oba orgány považují za "zdravý základ vládního prohlášení".
    Dvojice větších koaličních stran odmítá lidovcům ministerstvo zemědělství svěřit. Ve čtvrtek se kvůli situaci sejde celostátní výbor KDU-ČSL. Faltýnek prý věří, že "zvítězí zdravý, selský rozum" a že strany nakonec naleznou kompromis.

 

zdroj: www.ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Volby 2013  

 » Politika