Dnes bude pokračovat vyjednávání o rozdělení vládních křesel - Volby 2013 - Český Metropol

Volby 2013

Dnes bude pokračovat vyjednávání o rozdělení vládních křesel

zdroj: archiv Metropolu

Praha | O rozdělení ministerských postů v nové vládě budou dnes dopoledne jednat předsedové trojice příštích koaličních stran Bohuslav Sobotka (ČSSD), Andrej Babiš (ANO) a Pavel Bělobrádek...

 

(KDU-ČSL). Hlavním sporným bodem zůstává ministerstvo zemědělství, o které usilují lidovci. ANO, které dnes bude také schvalovat koaliční smlouvu, ale zatím trvá na tom, aby tento důležitý resort vedli sociální demokraté.
    Naposledy se trojice šéfů stran setkala v pondělí, na složení kabinetu se ale nedohodla. Sobotka, který by měl rád dohodu do konce týdne, uvedl, že by vláda mohla mít 17 členů. Ve hře jsou podle něj dvě varianty, které však neupřesnil.
    Podle informací z jednotlivých stran je zásadním problémem neshoda na ministerstvu zemědělství, o které lidovci usilují i na základě pověření víkendové celostátní konference. Zatímco socialisté by podle hlasů ze strany byli ochotni resort lidovcům přenechat, jednoznačně to zatím odmítá ANO, podle něhož KDU-ČSL nemá pro vedení ministerstva vhodné osobnosti.
    Předsednictvo a následně i výbor hnutí ANO by dnes měly bez větších problémů schválit koaliční smlouvu, pro níž se již o víkendu vyslovily stranické orgány sociálních demokratů a lidovců. 

 

zdroj: www.ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Volby 2013  

 » Politika