Jitka Klett uspořádala fashion show - Móda - Český Metropol

Móda

Jitka Klett uspořádala fashion show

foto archiv

Praha | Světově známá, úspěšná módní návrhářka Jitka Klett uspořádala v Praze 15. listopadu v prostorách Empire Hall ve Slovanském domě jedinečný, módou a uměním provázený večer, Fashion Show Jitka Klett For Fashion Revolution. Návrhářka Jitka Klett se ve své práci již několikrát zapojila do více charitativních projektů. Její srdcovou záležitostí ale nadále zůstává její vlastní projekt JITKA KLETT for Fashion Revolution.

 

V rámci této kampaně Jitka Klett aktivně podporuje mladé talentované umělce a módní návrháře z České republiky a ze Slovenska. Zvyšuje povědomí veřejnosti v České republice a na Slovensku o těžkých tématech soudobé společnosti. Například zneužívání dětí při práci v módním průmyslu v zemích Středního a Dálného východu. Těmto dětem se snaží přímo pomáhat svými cestami do postižených oblastí. Rovněž podporuje  a propojuje tuzemské oděvní výrobce v České republice a na Slovensku.

Fashion Show Jitka Klett For Fashion Revolution, tato významná společenská událost provázená moderátorkami Lenkou Vacvalovou a Zdeňkou Žádníkovou-Volencovou, proběhla v duchu opájeném hudbou, uměním a módním designem. Jako hudební host večera se představili Michal Kos a Lukáš Sommer. Tito výjimeční hudebníci odprezentovali hrou na housle, doprovázenými kytarou, sedm skladeb, na jejichž motivy vytvořila návrhářka Jitka Klett sedm originálních společenských rób. Zdeňka Žádníková-Volencová pak doplnila svým mluveným slovem jedinečnou, poetickou atmosféru. Dále měli hosté možnost zhlédnout taneční vystoupení, které choreograficky připravila Andrea Straková se sólisty národního divadla v Praze Michaelou Wenzelovou a Petrem Strnadem.

Hosté se mohli pokochat uměním vyhledávaného inovativního evropského umělce Didiera Le Mar, díky němuž proběhla dražba jednoho z jeho nádherných obrazů. Ten byl vydražen za 80.000 korun. Zároveň byla připravena bohatá tombola s cenami od významných partnerů tohoto večera, která přinesla na konto 25.000 korun. Další možností, jak se zapojit do podpory českého designu, bylo zakoupení „symbolů“ tohoto projektu ve formě designérského pexesa. Zde bylo vybráno 20.000 korun. Proběhla i dražba luxusních šatů, které se vydražily za 60.000 korun. Finanční prostředky 185.000 korun následně poputují na konto JITKA KLETT for FASHION REVOLUTION. Na společenský večer byli pozvané významné osobnosti z podnikatelských, politických a uměleckých sfér se společnou chutí podat pomocnou ruku další generaci módních tvůrců. 

Součástí fashion show byla také ukázka kolekcí mladých talentů, které Jitka Klett podporuje v rámci projektu JITKA KLETT for FASHION REVOLUTION. Představilo se několik tvůrců ze tří českých škol designu.

Za střední školu Strážnice se odprezentovala žákyně Leona Kotásková, studentka třetího ročníku oboru Oděvní design. Její umělecký obor je i jejím koníčkem, naplňuje ji modelová tvorba a zhotovování oděvů, představila svou kolekci „distinctive“. Z módy jsou pro ni nejinspirativnější dobové trendy a módní návrháři.

Ze střední školy designu a řemesel Kladno představila svou tvorbu Eliška Černá v kolekci „Po směru kapky“, která v současné době studuje na škole SPŠG a VOŠG obor Mediální produkce. Nyní se zajímá o grafický design a umění. V budoucnu by ráda propojila znalosti z oblasti módy a grafiky. Dále pak autorky Kristýna Šimková a Miroslava Knapová se společnou prací „Parachutes“. Mezi jejich zájmy patří především kresba a street art.  V módě upřednostňují styly unisex a oversize. Téma, které v současné sobě sledují, je recyklace a udržitelnost módy.

Integrovanou střední školu v Plzni reprezentovala studentka 4. ročníku Anna Manglová s kolekcí „Play-time“, inspirovanou emocemi, emoji a hrou. V rámci módy obdivuje její variabilita a možnost vyjádřit sebe sama. Časem chce založit svou vlastní fashion brand a absolvovat stáž u významného módního návrháře či značky pro získání nových zkušenosti v oboru.

Celý večer proběhl ve velmi přátelské a uvolněné atmosféře a díky hostům se podařilo vydražit a vybrat 185. 000 korun pro dobrou věc. Tato částka však nemusí být stále konečná, jelikož obraz a dražené šaty společně poputují ještě do Košic, kde proběhne akce se stejným cílem. Zde bude možné vydražené výrobky předražit a získat.

Organizátoři akce si váží obrovského zájmu hostů pomáhat a těší se na další ročník charitativního večera.

 

JITKA KLETT PRAGUE

Evropská  módní značka JITKA KLETT Prague působí na trhu již 24 let a za tu dobu pod vedením módní návrhářky Jitky Klett rozšířila své jméno do celého světa. Pro tvorbu Jitky Klett je charakteristické kladení důrazu na ženskost, eleganci a harmonii. Módní značka JITKA KLETT Prague se řídí  filozofií nadčasovosti a pod jejím vplyvem se snaží přinášet styl, který nepodléhá módním trendům, ale samotný se neměnným trendem stává. Tuto ideu představuje emblém značky JITKA KLETT Prague IFE, který je vyložitelný jako „icon forever“ či „in forever“.

 

 

 

                                               

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Móda  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření