Piva značky Březňák zaznamenaly výrazný úspěch - Jídlo a pití - Český Metropol

Jídlo a pití

Piva značky Březňák zaznamenaly výrazný úspěch

Ikona

12. listopadu 2009, 09.37 | PRAHA | V Klášterním pivovaru Strahov v Praze byly ve středu odpoledne slavnostně předány ceny Sdružení přátel piva, které každoročně vyhlašuje nejlepší piva a pivovary roku. Významného úspěchu dosáhla značka Březňák, která se umístila hned ve třech kategoriích.

 

Pivo „Březňák – světlý ležák“ získalo druhé místo v kategorii Dvanáctka roku. V kategorii Desítka roku se na třetím místě umístilo pivo „Březňák – světlé výčepní“. Bronzovou příčku obsadilo i pivo „Březňák – světlý ležák speciál 14%“ - a to v kategorii Speciál roku. 

Uvedená piva značky Březňák jsou vyráběna v pivovaru Velké Březno, který je od loňského roku součástí skupiny Heineken Česká republika. „Získaná ocenění vnímám jako výrazné ohodnocení práce všech zaměstnanců našeho pivovaru, ve kterých se mi daří probouzet touhu po vítězství. Ocenění, která jsme získali od Sdružení přátel piva, bereme jako potvrzení toho, že nejenže všichni v pivovaru táhneme za jeden provaz, ale i, což je důležité, že táhneme za ten správný konec provazu,“ řekl Petr Hauskrecht, vrchní sládek pivovarů Velké Březno a Krásné Březno.
 
Dodal, že jeho cílem je, aby bylo pivo značky Březňák v České republice a v zahraničí i nadále vnímáno jako pivo s puncem kvality.
 
Petra Hauskrechta jsme se zeptali i na to, proč si myslí, že se podařilo uspět hned třem pivům značky Březňák: „Myslím si, že je to hlavně tím, že naše pivo lidem chutná. Pivo, které lidem nechutná, logicky nemůže zabodovat v žádné soutěži. V našem pivovaru klademe důraz na tradici a užíváme suroviny z domácího prostředí. Neměníme a neplánujeme měnit osvědčené technologické postupy. Zaměřujeme se na snižování ztrát zejména v oblasti energetiky a zlepšení pracovního prostředí, abychom tak naplnili okřídlený slogan: Kde se pivo vaří, tam se dobře daří,“ konstatoval vrchní sládek.
 
Podotkl dále, že pivům značky Březňák se daří nejen na tuzemském trhu, ale také v zahraničí. Pivo značky Březňák je jedním z nejprodávanějších českých piv v Německu. Značku Březňák v Německu reprezentují piva Březňák - světlý ležák, Březňák - tmavý výčepní, Březňák polotmavý ležák a Březňák Diät, což je dietní pivo.
 

Tématické zařazení:

 » Zdraví  » Jídlo a pití  

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

33.8%

 

Ne

37.9%

 

Zlepšuje se to

28.3%