Pražský magistrát stočil další várku Metropolitního medu - Jídlo a pití - Český Metropol

Jídlo a pití

Pražský magistrát stočil další várku Metropolitního medu

zdroj: Hl. m. Praha

Praha | Od loňského května stojí na střeše Nové radnice Magistrátu hl. m. Prahy šest včelích úlů. Před několika dny se konalo již druhé medobraní a Praha se tak může pyšnit svým Metropolitním medem. Stočit...

 

by se mělo podle odhadů 120 až 150 kilogramů.
Včelí úly na pražských střechách už nejsou žádná exotika. Už jsou běžně k vidění na střechách obchodních center, hotelů, Národního divadla nebo v Botanické zahradě v Troji a od loňského května i na střeše Nové radnice. Že se včelám na magistrátě daří, dokazuje i to, že zde vzniklo dvoumatečné včelstvo. V jednom úlu se narodila další včelí královna, a protože byly královny odděleny mřížkou, včelstvo se staralo o obě dvě.  
„Vznik včelích úlů na střeše magistrátu jsem osobně moc podporovala, proto doufám, že letošní med bude stejně kvalitní jako ten loňský. Vždyť i sám pan včelař si med loni moc pochvaloval a rozbory jeho kvalitu potvrdily. Včelám se na střeše Nové radnice daří, a tak jsme mohli stočit další várku Metropolitního medu,“ radovala se pražská primátorka Adriana Krnáčová.
„Med, který naše včely nasbíraly, rozdáváme nejen tuzemským, ale i zahraničním návštěvám, aby tak každý měl možnost ochutnat kapku zlaté Prahy. Nově bychom chtěli náš Metropolitní med rozdávat i do nemocničních škol, které Praha zřizuje,“ dodala Krnáčová.

Zdroj: Hl. m. Praha

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Praha  

 » Zdraví  » Jídlo a pití  

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

33.9%

 

Ne

37.8%

 

Zlepšuje se to

28.3%