Svatomartinská vína nabídne v Hradu Litoměřice jedenáct vinařství - Jídlo a pití - Český Metropol

Jídlo a pití

Svatomartinská vína nabídne v Hradu Litoměřice jedenáct vinařství

zdroj: město Litoměřice

Litoměřice | Letošní degustace Svatomartinských a mladých vín v Hradu Litoměřice slibuje 11. listopadu opět nevšední zážitek. Prezentovat zde bude své produkty hned jedenáct vinařství – sedm českých a čtyři...

 

moravská, přičemž řada vinařů již přislíbila osobní účast. 
„První lahve jsme naplnili v pátek. Na trh dodáme minimálně tisícovku lahví odrůdy Müller Thurgau. Letošní chuť bude specifická tím, že jde do citrónových, až grepových tónů,“ uvedl vedoucí Klášterních vinných sklepů Litoměřice Antonín Hrabkovský ml.  
Degustace vín, kterým v den svatého Martina požehná litoměřický biskup, Monsignor Jan Baxant, proběhne 11. listopadu od 15 do 20 hodin v degustační místnosti hradu a v Hradní vinárně. Ta nabídne kromě specialit charakteristických pro tento den, jako je svatomartinská husa s knedlíkem a zelím, i další pochoutky typické pro tuto příležitost (vchod z ulice Na Valech). 
„Vstup je volný, degustační vzorky vín a pochoutky si návštěvníci zakoupí dle vlastního výběru,“ dodala Marie Ouborná, marketingová manažerka Centra cestovního ruchu Litoměřice, které je organizátorem akce. 
 
•    Česká vinařství, která se budou na akci prezentovat:
Vinařství Sv. Tomáše, Litoměřické klášterní sklepy, České vinařství Chrámce, Vinařství David Chocholatý a Vinařství Kraus z Mělníka, Vinařství Kutná Hora, Lobkowiczké zámecké vinařství
 
•    Moravská vinařství, která se budou na akci prezentovat
zámecké vinařství Bzenec, Pavel Skrášek - Perná, Vinařství Červinka, Vinařství Lahofer

Zdroj: Město Litoměřice

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Zdraví  » Jídlo a pití  

 » Kraje  » Ústecký  

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

33.8%

 

Ne

37.9%

 

Zlepšuje se to

28.3%