Zahajuje projekt Rodinné stříbro Ústeckého kraje - Jídlo a pití - Český Metropol

Jídlo a pití

Zahajuje projekt Rodinné stříbro Ústeckého kraje

zdroj: Ústecký kraj

Ústí nad Labem | Projektem Rodinné stříbro odstartoval v těchto dnech Ústecký kraj dlouhodobou podporu významných aktivit v regionu. Na seznamu nejvýznamnějších kulturních i sportovních činností je tak...

 

vytipováno 26 konkrétních akcí, s nimiž spojí kraj své jméno. Sdělila to Marie Logrová z kanceláře hejtmana.
„Pod pojmem rodinné stříbro si mnozí vybaví něco cenného, k čemu má rodina úctu, co si pečlivě chrání a předává z generace na generaci. Přesně tyto přívlastky jsme měli na mysli, když jsme rozhodovali o projektu Rodinné stříbro Ústeckého kraje,“ říká hejtman Oldřich Bubeníček. 
V zájmu udržení kontinuity a zachování nejvýznamnějších akcí celokrajského i nadregionálního významu se bude Ústecký kraj podílet na zmíněných aktivitách poskytnutím finanční podpory, v některých případech i formou spolupořadatelství. Kraj má mimořádný zájem identifikovat se s akcemi uvedeného charakteru a pomoci tak zachovat i dále předávat tradice.
Bližší informace k projektu mohou zájemci nalézt na webových stránkách Ústeckého kraje www.rodinnestribrokraje.cz. První akcí v roce 2016, zařazenou do projektu Rodinné stříbro Ústeckého kraje, jsou 14. Vinařské Litoměřice konané ve dnech 22. - 23. dubna 2016.

Zdroj: Ústecký kraj

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Ústecký  

 » Zdraví  » Jídlo a pití  

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

34.3%

 

Ne

37.8%

 

Zlepšuje se to

28%