Velká porce chutí na DEPO Street Food Market - Jídlo a pití - Český Metropol

Jídlo a pití

Velká porce chutí na DEPO Street Food Market

zdroj: Mirka Reifová

Plzeň | Kreativní zóna DEPO2015 se připojí s plzeňským institucím, které během státního svátku zpřístupní své prostory za zvýhodněné vstupné 28 Kč. Během oslav vzniku republiky 28. října budete mít od 10 do 20...

 

hodin možnost prohlédnout si výstavy, zúčastnit se komentovaných prohlídek areálu nebo si něco vyrobit v řemeslné dílně zvané Makerspace. Celá bývalá autobusová hala se navíc promění na velké voňavé a chutné tržiště. 
Netradiční gastronomická akce nabídne kvalitní jídla z pouličního občerstvení. Nečekejte žádné bílé ubrusy, ani jídlo v prášku. DEPO Street Food Market představí všem milovníkům dobrého jídla pestrou ochutnávku toho nejlepšího, co lze zakoupit v pouličních občerstveních po celém světě. Jiří Suchánek, ředitel společnosti Plzeň 2015, vysvětluje: „Naším cílem je ukázat rozmanitost světových kuchyní formou jednoduchého, ale kvalitního pouličního občerstvení. Sám když cestuji po světě, tak dávám přednost pouličním stánkům před klasickými restauracemi.“ 
 
Návštěvníci se mohou těšit na zajímavý mix stánků, bister a food trucků - speciálně upravených vozidel pro přípravu a prodej jídla - nabízejících rychlé, ale kvalitní jídlo, které lze připravit přímo před hosty, zároveň je nenáročné na konzumaci a cenově dostupné. Představí se například plzeňský bar Amorvino se španělskými specialitami, Anděl Café či polévkárna Supa Supa. Chybět nebudou ani oblíbená bistra: Vegetariánské bistro Satyr nabídne falafel s hummusem v rozpečené pitě či veganský hot dog s domácím kečupem a cibulovými kroužky, Fresh bistro Kantýna burgery, burritos a belgické hranolky. Stánek American Hot Dogs si vás získá bezlepkovými párky, které obsahují 97% masa. Do Plzně dorazí originální food trucky Bonjour Bistro a Dirty Dog Street Food. Vedle burgerů a hot dogů můžete ochutnat také bavorské speciality či francouzské delikatesy včetně raclette, domácí chlebíčky a muffiny u stánku Hungry, čokoládové dobroty firmy JS Chocolate, brynzové a sýrové oplatky, sladké trubičky a oplatky od firmy „Milanovy dobroty“, kterou možná znáte z farmářských trhů. O tom, že vietnamská kuchyně není jen o nudlích, vás přesvědčí Mr. Bahn Mi s nabídkou vietnamských závitků a čerstvých baget. Gril Vyhlídko připraví pečené selátko a zabíjačkové pochutky. Italské speciality pod značkou Poesie - Jídlo jedna báseň pro vás připraví Sandra Černá, Albrecht Street Food Circus nabídne neapolskou pizzu z pece na dřevo, Luca&Ota doplní nabídku italských pokrmů o grilovanou klobásu - salsiccii v bezlepkové bagetě. Ti, co mají rádi něco pikantnějšího, se mohou těšit na mexické a bolivijské speciality. O to, aby vám při všem tom dobrém jídle nevyschlo v krku, se postarají stánky Plzeňského Prazdroje, Papa Coffee s čerstvými džusy a Tutto Caffé s domácí limonádou či svařeným vínem.  Milovníci vína si vychutnají vína ze Španělska, Itálie, Francie a v neposlední řadě z Moravy. Kromě klasické kávy budete moci vyzkoušet i netradiční způsoby přípravy kávy, které budou skvěle ladit s výtečnými dezerty.
 
Kromě lahůdek čeká návštěvníky kulturní program v podobě živé hudby a stálých výstav. Na nádvoří budou zdarma k vidění obří kovové objekty Čestmíra Sušky, za zvýhodněné vstupné si uvnitř velké haly můžete prohlédnout Plzeňské rodinné fotoalbum či designovou výstavu DOMUS s díly předních zahraničních a českých designerů v čele s Maximem Velčovským. Kreativní zónu DEPO2015 najdete v areálu bývalé vozovny dopravních podniků v Presslově ulici, mimo státní svátek má otevřeno každý den od 11 do 19 hodin. Parkování je až do obsazení kapacity možné přímo v areálu.

Zdroj: Mirka Reifová

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Plzeňský  

 » Zdraví  » Jídlo a pití  

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

34.3%

 

Ne

37.8%

 

Zlepšuje se to

28%