Budoucí barmani soutěžili v ústeckém Domě kultury - Jídlo a pití - Český Metropol

Jídlo a pití

Budoucí barmani soutěžili v ústeckém Domě kultury

Ikona

18. dubna 2008, 13.30 | Ústí nad Labem/ Staré myslivecké, juniorské barmanské soutěže, se ve čtvrtek 17. dubna v ústeckém Domě kultury zúčastnilo kolem šedesáti studentů z devíti krajů České republiky. Letošní, v pořadí pátý, ročník hodnotil Josef Sluka, ředitel pořadatelské Střední školy obchodu a služeb v Ústí nad Labem, jako úspěšný i co do počtu přihlášených soutěžících. V classic style se utkalo 39 budoucích barmanů a ve flair style 19.

 

Podle ředitele Sluky popularita flair style stoupá. Jde o vlastní sestavu studenta, kterou doprovází hudba, hodnotí se technická část, chuť nápoje, celkový vzhled. Receptury koktejlů musí být vlastní s originálním názvem, nové, nikde nezveřejněné.

 

Během dne se v ústeckém kulturním domě ochutnalo 58 míchaných nápojů. "Upíří tanec" soutěžícího V. Pavlovského se nejvíc líbil Martině Přádkové, marketingové manažerce Granette, a. s., (bývalý KB Likér), a také jej ochutnala. Každý nápoj musí obsahovat minimálně 3 centilitry Staré myslivecké, ovocné sirupy a další lihoviny. "V některých nápojích je Stará myslivecká znát dostatečně, v jiných nikoliv, ale většina jich podmínku splňuje," řekl manažer vývoje a jakosti Granette, a. s., Jan Valušek.

 

Koktejly, které byly pěkné na pohled, ochutnali i hosté, mezi nimiž byli například předseda představenstva Drinks Union Milan Hagan a manažer pro komunikaci Josef Vejlupek.

 

Tématické zařazení:

 » Zdraví  » Jídlo a pití  

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

33.9%

 

Ne

37.8%

 

Zlepšuje se to

28.3%