Až polovina z nás je ochotna nechat v restauraci za jídlo 500 korun - Jídlo a pití - Český Metropol

Jídlo a pití

Až polovina z nás je ochotna nechat v restauraci za jídlo 500 korun

zdroj: archiv Metropolu

Česká republika | Češi jsou ochotni utratit za návštěvu restaurace stále více peněz. Největší skupina respondentů, zhruba 50 procent, je ochotna za návštěvu restaurace utratit až 500 korun za osobu. Vyplývá...

 

to z průzkumu rezervačního portálu Restu.cz. Připlatit si vyšší částky jsou lidé ochotni zejména kvůli nadstandardně dobré kuchyni a milému přístupu personálu.
    "Restauratéři pochopili, že bez dobré kuchyně a příjemného personálu to prostě nepůjde," uvedl zakladatel Restu.cz Pavel Suchánek. Na druhou stranu si podle něj i hosté uvědomili, že pokud si například při slavnostní příležitosti chtějí užít opravdu dobré jídlo, bude je to stát více než oběd ve všední den.
    Dobrá kuchyně je na prvním místě při výběru restaurace u 74 procent oslovených. Přístup personálu naopak na prvním místě upřednostňuje 11 procent respondentů, vyplývá z šetření. Pro pět procent lidí je rozhodující, kde se restaurace nachází, a čtyři procenta respondentů zajímá, zda má restaurace nějaký zajímavý koncept.
    Za kvalitnější jídlo je pak 22 procent dotazovaných ochotno zaplatit mezi 500 až 1000 korun a desetina oslovených uvedla, že je ochotna za jednu návštěvu restauračního zařízení utratit i vyšší částku. Pro 15 procent dotazovaných je naopak hraniční sumou, kterou jsou ochotní za útratu v restauraci vydat, 200 korun a zhruba čtyři procenta dotazovaných mají na jednu návštěvu vyhrazeno maximálně 150 korun na osobu.

Zdroj: www.ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Zdraví  » Jídlo a pití  

 » Zajímavosti  

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

33.9%

 

Ne

37.8%

 

Zlepšuje se to

28.3%