Šancí pro Ralsko může být pastva divokých koní - Ekologie - Český Metropol

Ekologie

Šancí pro Ralsko může být pastva divokých koní

zdroj: archiv Metropolu

Ralsko | Na přírodní památce Meandry Ploučnice u Mimoně by se mohlo pást stádo divokých koní. Liberecký kraj má od roku 2016 povinnost zajistit péči této přírodní památky a forma přirozené pastvy může být...

 

ideálním řešením. Myšlenku podporuje také společnost Česká krajina o.p.s., jejímž projektem je i pastevní rezervace v Milovicích.
 
„V Plánu péče o přírodní památky je naplánována údržba příslušné části nivy řeky Ploučnice kosením, případně pastvou hospodářských zvířat. Liberecký kraj je za zajištění péče zodpovědný. Pro tuto lokalitu je kosení ročně velmi nákladné. Pastva divokých koní je mnohem vhodnější, efektivnější a levnější. Není potřeba je ustájit přes zimu, nedokrmují se, nepotřebují preventivní veterinární péči. Nezpochybnitelnou přidanou hodnotou je zvýšení atraktivity tohoto území pro jeho návštěvníky,“ říká Jiří Löffelmann, člen rady kraje zodpovědný za životní prostředí, zemědělství a rozvoj venkova.        
 
Náklady na vyčištění území, které by bylo součástí pastevního areálu, od pozůstatků pobytu sovětské armády a stávajících černých skládek by byly uznatelnými náklady projektu podávaného do OPŽP. Zajištění projektu a jeho financování z tohoto programu by zajistila společnost Česká krajiny o.p.s.

Zdroj: Markéta Dědková

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Liberecký  

 » Více  » Ekologie  

 

Anketa

Chystáte se letos držet Suchej únor?

Ano! Abstinenci zdar!

29.6%

 

Ne! Abstinenci zmar!

22.4%

 

Ještě nevím

25.7%

 

Netuším co to je...

22.4%