Martin Dejdar: Máme se na co těšit! - Rozhovory - Český Metropol

Rozhovory

Martin Dejdar: Máme se na co těšit!

zdroj: i60.cz

Martin Dejdar, moderátor úspěšných Vylomenin, právě natáčí na TV Prima Family nový zábavný pořad a opět se skrytou kamerou.

 

Martine, tenhle pořad je tak trochu zahalen tajemstvím. 
 
Prozradíte nám, o co se jedná?
Můžu prozradit jen to, že s Vylomeninami má společnou skrytou kameru a také zábavu. A ještě poodhalím, že by si známé osobnosti měly dávat pozor anebo si udělat čas. Nebudou nikde v bezpečí! Připravit by se ale měli ale všichni, lidé venku i u televizních obrazovek. Myslím, že se máme na co těšit. 


Vylomeniny, které běží na TV Prima, jsou založené na tom, že jeden z dvojice u stolečku v restauraci od vás přijímá skrytým sluchátkem povely, aniž by jeho spolustolovník cokoli tušil. Šel byste do toho s vaší paní?  
Nikdy! Manželka by takovou nabídku slušně odmítla, nemá ráda kamery. A já sám bych ji také nemohl napálit. Myslím, že bychom poděkovali, večeři bychom si nedali a šli bychom se najíst někam úplně jinam. Ovšem, pokud bych do restaurace přišel s nějakým kolegou či kamarádem a tuhle možnost by mě někdo nabídl, klidně bych si to sluchátko dal do ucha a vyváděl bych šílené vylomeniny. 


Občas ale dochází mezi odvážlivcem a tím, kdo absolutně netuší, proč se jeho partner či kamarád najednou chová jako nepříčetný, k vypjatým situacím. Jak to pak řešíte?
Párkrát jsme už museli vběhnout do restaurace a situaci zachraňovat. Kolikrát jsme vybíhali za již odcházejícím a notně naštvaným člověkem. Většinou to bylo u žen, které nechtěly nebo spíše neuměly přijmout, že je jejich partner zatáhl do takové legrace. Facky ale naštěstí ještě nelétaly. 


Stává se vám, že natočíte perfektní scénku a ti dotyční vám ji nedovolí zveřejnit v televizi?
Stává, znepříjemňuje nám to práci, ale nemůžeme se na ně zlobit. Je ale škoda, že hodně dobrých scének, přitom milých a pěkných, nevyšlo. Někdo se zkrátka nedovede nad vylomeniny povznést! Pro nás je to samozřejmě nepříjemné, jelikož  vložíme i patnáct hodin úsilí, ale nakonec nemáme natočeného nic. Jednou se nám dokonce stalo, že bylo už pět hodin odpoledne, a my si sice užili legraci s několika páry, ale neměli jsme stále nikoho, kdo by nám odsouhlasil vysílání. 


Zaznamenal jste osobně nějaký ohlas od diváků? 
Zrovna nedávno jsem jel vlakem a dala se tam se mnou do řeči neznámá paní. Vyprávěla mi, jak se jí Vylomeniny líbí, a že je pravidelně sleduje. Mám z toho obrovskou radost, doba je docela složitá a lidé se potřebují pobavit. 
Nevadí vám, že v nové řadě ČeskoSlovensko má Talent už nebudete v porotě a nahradí vás Leoš Mareš?
Talent mě strašně moc bavil, perfektně jsem si ho jako porotce užil. S Jarem Slávikem a Luckou Bílou jsme vytvořili super partu, ale časově bych absolutně nezvládl natáčet tři náročné projekty. Navíc mě baví, že zase přichází něco nového, protože to člověka opět posune dál. 


Jak budete trávit letošní léto?
Celý červen a červenec točíme se Zdeňkem Zelenkou pohádku s pracovním názvem Křesadlo. Hraji odporného hostinského Palivce a moc se na tuhle roli těším.  


Vyrazíte někam na dovolenou s rodinou? 
Na konci července pojedeme společně k moři. Děti jsou  alergici a moře jim dělá moc dobře. I nás dospělé moře a sluníčko vždycky nabije a odpočinek už potřebuju. 


Baví vás jen tak ležet na pláži nebo jste spíše aktivní?
Pokud bych jel k moři na den, na té pláži bych asi ležet vydržel, ale jinak jsem v pohybu. Naše děti jsou značně aktivní, takže s nimi řádím. Nemáme ani problém plahočit se ve vedru za památkami nebo si udělat výlet někam do zajímavé přírody.  


Léta hrajete hokej za HC Olmyp a prý spřádáte nějaké plány na Mistrovství světa v hokeji 2015 v Praze? 
Ano to je pravda, hokej nejen hraju, ale letos jsem fandil jako vždy našim na Mistrovství světa. Sice nám to nakonec nevyšlo, ale za pár měsíců budou Zimní olympijské hry, a kdo ví? Třeba jsme si schovali nějaké to příjemné překvápko až tam. Momentálně se snažíme na MS v ledním hokeji 2015 v Praze domluvit s ČSLH exhibici našeho Olympu proti staré gardě a tím mistrovství ozvláštnit. Rád bych, aby z toho vznikla charitativní tradice i pro další MS v ledním hokeji i jinde ve světě. 


Máte ještě nějaké další krásné plány?
Rád bych natočil seriál o Americe. Před lety jsem se skamarádil s Oto Ulčem, spisovatelem a profesorem na New Yorské univerzitě, a nadchla mě jeho kniha „Příručka pro zájemce o americký svět“. Popisuje v ní totiž v naprostých absurditách americký život a my bychom rádi v tomto duchu natočili hraný dokument. Měl by to být seriál o českém člověku  v Americe, který tam přijede a setkává se s jejich mentalitou, kulturou a s jejich pojetím demokracie a svobody. A dochází tak k velmi absurdním situacím. My tady u nás totiž máme pocit, že si každý může dělat, co chce a v USA funguje všechno trochu jinak. Pravidla, která my nerespektujeme, tam platí.
 
Profil:

 

Narodil se 11.3.1965 ve Vysokém Mýtě. Vystudoval DAMU.
Hraje v Divadle Ypsilon (nedávná premiéra hry Škaredá středa).
Zahrál si ve filmech Šakalí léta, Učitel tance, Amerika, Slunce, seno, erotika a Příliš hlučná samota a v seriálech  Zdivočelá země, Poslední sezóna, Comeback (Ozzák).
Moderoval Ptákoviny, byl porotcem ČeskoSlovensko má Talent 
Se svojí manželkou Danielou vychovávají syna Matěje (1999) a dcerku Sáru (2006. Oba dlouhodobě spolupracují s Nadací EMIL, která podporuje handicapované sportovce.
 
Text: Šárka Jansová

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Zajímavosti  

 » Více  » Rozhovory