Pražská zoo zahajuje novou kampaň s názvem Nechme dravce žít - Zvířata - Český Metropol

Zvířata

Pražská zoo zahajuje novou kampaň s názvem Nechme dravce žít

Ikona

24. března 2010, 15.49 | PRAHA | Pražská zoo startuje 3. dubna novou kampaň na podporu chovu některých druhů zvířat nazvanou Nechme dravce žít. Předešlá Nechme šelmy žít, kterou se Zoo Praha přihlásila k European Carnivore Campaign Living Together, byla natolik úspěšná, že za ni zoo získala mezinárodní zlatý certifikát. Certifikát udílí Evropská asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA) za shromáždění více než 10 tisíc eur.

 

"Navázali jsme tak na předchozí výborný výsledek kampaně na záchranu obojživelníků (Žáby bijí na poplach), kdy jsme dokonce získali platinový certifikát jako jedna ze tří zoo v Evropě, vedle anglického Chesteru a německého Münsteru," dodal Vít Kahle, vedoucí oddělení marketingu a PR.

Přesná částka poukázaná pražskou zoo na "šelmí" účet EAZA byla 407 724 korun, což je 15 538 eur.

Kampaň EAZA byla úspěšná především díky podpoře návštěvníků Zoo Praha , ti příspěli nákupem suvenýrů s motivem kampaně, tedy vlkem, kterého zoo rovněž chová.

Tato suma však nemusí být konečná, protože EAZA se rozhodla kampaň prodloužit o jeden rok a rozšířit záběr o další ohrožené druhy – o dravce. Letošním symbolem bude v nové kampani orlosup, v jehož odchovu a reintrodukci je Zoo Praha úspěšná.

Tématické zařazení:

 » Zvířata