V čínské ZOO během tří měsíců zemřelo hlady 11 tygrů - Zvířata - Český Metropol

Zvířata

V čínské ZOO během tří měsíců zemřelo hlady 11 tygrů

Ikona

12. března 2010, 10.21 | PEKING | V zoologické zahradě na severovýchodě Číny zemřelo za poslední tři měsíce hlady 11 tygrů ussurijských, informuje v pátek francouzský deník Le Figaro s odvoláním na čínská média. Ošetřovatelé zvířata krmili pouze kuřecími kostmi, protože nemají peníze na jinou potravu. "Všech 11 tygrů zemřelo v důsledku podvýživy," vysvětlil zástupce ředitele čínského Úřadu na ochranu divokých zvířat v Šen-jang v provincii Liao-ning.

 

Ve stejné ZOO zaútočili v listopadu dva vyhladovělí tygři na svého ošetřovatele. Muž přežil, zvířata utratili. Po útoku vedení zoologické zahrady nařídilo uzavřít všechny zbylé tygry do klecí, což jejich fyzický stav jen zhoršilo.

Čína v únoru oznámila, že v zajetí chová šest tisíc tygrů, na svobodě však žije pouze 50 až 60 zvířat, z toho 20 tygrů ussurijských. Snižování populace kočkovitých šelem způsobuje ničení životního prostředí lidskou činností a pytlačení. Ve zbytku světa žije, převážně v zajetí, asi 3200 tygrů. V 80. letech minulého století jich přitom bylo asi 20 tisíc, před sto lety sto tisíc.

Tygr ussurijský žil původně na rozsáhlém území mezi Bajkalem a pobřežím Tichého oceánu, v současnosti žije takřka výhradně na omezeném území východního Ruska v blízkosti Ussuri, přítoku řeky Amur. V zoologických zahradách po celém světě je chováno asi tisíc tygrů ussurijských, největších známých kočkovitých šelem.

Čtyři poddruhy tygrů již vymřely.

Ikona

Tématické zařazení:

 » Zvířata