Zoo Praha láká na výstavu sklípkanů - Zvířata - Český Metropol

Zvířata

Zoo Praha láká na výstavu sklípkanů

foto archiv

Praha | Vernisáž výstavy Sklípkani se uskutečnila za účasti autora výstavy a chovatele sklípkanů Davida Šťastného a zástupců Zoo Praha.

 

„Výstava šedesáti druhů sklípkanů, to tady ještě nebylo. Pokud mohu použít přirovnání v souvislosti s pavouky, tak tato výstava je teprve první vlaštovka. Bezobratlé chceme v naší zoo představovat mnohem četněji a systematičtěji než dosud," prohlásil Miroslav Bobek, ředitel Zoo Praha.

V Galerii Gočárovy domy bude výstava Sklípkani otevřena denně od 10 až do 17.30 hodin až do 4. listopadu. Představí se tam i velmi vzácné, dosud nepojmenované druhy sklípkanů. Expozici vévodí téměř třiceticentimetrová samice druhu Theraposa stirmi. Kromě největší zmíněné samice, kterou návštěvníci snadno poznají nejen kvůli velikosti, ale i díky mohutným černým klepítkům, budou na výstavě k vidění i další zajímavé druhy jako sklípkan krásnonohý, nejkrásnější zástupce svého rodu. Každou zářijovou neděli se pak mohou návštěvníci přijít mezi 14. a 15. hodinou podívat na doprovodný program s odborným průvodcem, včetně bližšího seznámení se sklípkany s využitím binokulárních lup. Pražská zoo uspořádala výstavu sklípkanů již loni a pro velký zájem se tito fascinující živočichové, kteří se během 300 milionů let téměř nezměnili, do Galerie v Gočárových domech vrací. Text: Šárka Jansová, foto:Zoo Praha

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Zvířata  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření