Max a Rudi si užívají tepla v zeleném výběhu - Zvířata - Český Metropol

Zvířata

Max a Rudi si užívají tepla v zeleném výběhu

foto archiv

Praha | Radost z téměř letního počasí mají i v Zoo Praha, mláďata slona indického Max a Rudi už dovádějí na trávě v „zeleném“ výběhu.

 

Za pěkného počasí budou obě sloní mláďata s matkami i tetičkami pravidelně pobývat ve výběhu na trávě, a to zhruba od desáté hodiny do půl třetí odpoledne. Pak je chovatelé přemístí do prostředního výběhu, kde má sloní skupina k dispozici i bazén. Max i Rudi si vedou velice dobře a rostou „jako z vody“.

Od minulého vážení, které proběhlo před měsícem, přibrali kolem 35 kilogramů. Starší Max teď váží 766 Kg a mladší Rudi 544 Kg. Tentokrát šlo o jejich první vážení v chráněném kontaktu, tedy bez přímého kontaktu s chovateli. Ne každá zpráva ze Zoo Praha je však úplně pozitivní. „Dřevěná rozhledna v Zoo Praha, byť byla postavena teprve na konci minulé dekády, je bohužel vzhledem ke svému konstrukčnímu řešení a použitým materiálům na konci své životnosti a jsme nuceni ji v blízké době nechat demontovat,“ prohlásil ředitel Miroslav Bobek s tím, že v nejvyšším bodě zoo by návštěvníci měli mít i napříště pěkný výhled. Postavení nové rozhledny či vyhlídky bude totiž zahrnuto do celkového řešení této části areálu Zoo Praha. Text: Šárka Jansová, foto: Zoo Praha

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Zvířata