Ve slovenských lesích běhá zatoulaný tygr - Zvířata - Český Metropol

Zvířata

Ve slovenských lesích běhá zatoulaný tygr

Ikona

14. května 2009, 23.44 | RUŽOMBEROK | Medvědi ve slovenských lesích - to není nic neobvyklého, teď se tam však potuluje tygr. Píše o tom ve čtvrtek deník Pravda. Zatoulanou šelmu viděli dva svědci - Tomáš Pokorný a Eugen Lacko. Spatřili ji nezávisle na sobě v neděli v oblasti dolního Liptova a Oravy. Stopy po šelmě, kterou žádný chovatel nepostrádá, se však ztratily.

 

"Zatím se to jeví tak, že utekl nějaký tygr z utajeného chovu," řekl Milan Medvecký z úřadu životního prostředí ve městě Ružomberku.

Úřad už na šelmu upozornil okolní obce a požádal o spolupráci policii, zoologickou zahradu a tři národní parky v Malé a Velké Fatře a v Tatrách.

"Vyskočil z pomalované dodávky na odpočívadle u Párnice, přeplaval řeku a utekl," vypověděl jeden ze svědků, který tygra viděl. "Byl větší než statný vlčák, měl také delší ocas. Tělo měl hnědé, barva přecházela do žluté a na těle měl černé oválné fleky," popsal zvíře.

Tygr podle Lacka utekl z polské cirkusové dodávky.

Zoologové upozorňují, že tygr dokáže za den překonat vzdálenost sto kilometrů. Varují, že se může snažit navázat kontakt s člověkem, protože je na něj zvyklý.

Tématické zařazení:

 » Zvířata