Ochránci zvířat se bouří proti polykání živých rybek v alkoholu - Zvířata - Český Metropol

Zvířata

Ochránci zvířat se bouří proti polykání živých rybek v alkoholu

zdroj: myconfinedspace.com

Londýn | Britští ochránci zvířat se bouří proti údajně rozmáhajícímu se trendu polykání živých akvarijních rybek plavajících ve sklenici s alkoholickým nápojem. Královská společnost pro ochranu zvířat (RSPCA)...

 

označila takovéto praktiky za strašlivé a vyvolala tím okamžitě živou debatu na internetu, kam "pachatelé" videa se svými výkony umísťují.
    "Polykání živého zvířete před zveřejněním videa svědčícím o události na internetu nemůže být bráno jako vtip, který lze brát na lehkou váhu. Je to nepřijatelné," protestovala podle agentury AFP společnost ve svém prohlášení.
    V textu se vyzývá k okamžitému ukončení "tohoto podivného šílenství", které se zabývá "týráním zvířat". Veřejnost je zároveň nabádána k tomu, aby odsoudila ty, kteří si takovýchto bizarností užívají.
    Na soukromých mikroblozích se podobné praktiky již objevují nějakou dobu. Podle ochránců zvířat množství těchto případů ale narostlo astronomickou řadou poté, co se staly součástí rozmáhající se hry mezi mladými uživateli internetu, kteří si kladou nejrůznější výzvy.
    S touto hrou jsou spojeny i případy plnění nebezpečných úkolů v opilosti, které již stály život několik lidí. Společnost Facebook se příslušnou webovou stránku na své síti rozhodla zablokovat.

Zdroj: www.ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Zvířata  

 » Zajímavosti  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření