Dealeři doporučují za první vůz spolehlivé české auto, mladí řidiči touží po zahraničních sporťácích - Auto - Český Metropol

Auto

Dealeři doporučují za první vůz spolehlivé české auto, mladí řidiči touží po zahraničních sporťácích

Ikona

20. října 2010, 10.49 | ČESKÁ REPUBLIKA | Tři čtvrtiny autobazarů doporučují jako první auto vůz značky Škoda v ceně do 100 tisíc korun. Vyplývá to z ankety společnosti GE Money Auto mezi 40 autodealery z celé České republiky, kterou firma zveřejnila ve středu. První auto by mělo mít podle autobazarů hodnotu do 100 tisíc korun. Při koupi prvního vozu by se měl kupující zaměřit na celkový technický stav vozu, jeho stáří, množství najetých kilometrů, spolehlivost a bezpečnost.

 

Jako vhodný vůz pro začínající řidiče partneři GE MoneyAuto doporučují např. Škodu Fabii nebo Škodu Octavii. Mezi další doporučované značky patří Fiat, Peugeot nebo VW.

Mladí lidé naopak podle autodealerů poptávají sportovní vozy, nejčastěji německých značek BMW, Audi a VW. Mladí muži se ptají po tmavých barvách, černé a modré, nebo stříbrné a zajímají se o další vylepšení vozů v podobě tuningu. Mladé ženy vyhledávají spíše malá auta, méně výkonná, s pastelovými barvami, např. červenou.

"Naše anketa ukázala rozdíly mezi tím, co doporučují odborníci na prodej aut, a tím, jaké mají představy o svém prvním autě mladí lidé. Přestože autobazary doporučují klást důraz hlavně na bezpečnost, nízký obsah motoru a spolehlivost, mladí se nejčastěji ptají po sportovních autech, často kabrioletech, se ztmavenými skly a s tuningovými prvky," řekl Milan Beutl, předseda představenstva a generální ředitel GE Money Auto.

Podle zkušeností osmi z 10 autobazarů mladým lidem pomáhají s financováním prvního auta rodiče. Jako druhý nejčastější způsob financování dealeři uvádějí komerční úvěr nebo leasing v kombinaci s vlastními zdroji.

Tématické zařazení:

 » Auto