Šéf VW zakázal škodovky s extra výbavou - Auto - Český Metropol

Auto

Šéf VW zakázal škodovky s extra výbavou

Ikona

15. října 2010, 09.30 | MLADÁ BOLESLAV |Němečtí dealeři Škody si stěžují, že už nedostávají auta s luxusními doplňky. VW se bojí kanibalizace, škodovky a seaty se dostaly na úroveň německých vozů a celý koncern tak podle jednoho z odhadů přichází o půl miliardy eur ročně, píší v pátečním vydání Hospodářské noviny. Žádný chladicí box v octavii, xenonová světla ve sportovní fabii ani značkové deštníky v superbech, to jsou první tři omezení výbavy škodovek, k nimž firma pod tlakem vedení koncernu VW přistoupila.

 

Další omezení podle Rudolfa Dreithalera z tiskového oddělení Škody přijdou od ledna, uvádí deník.

Kvůli tomu se bouří němečtí dealeři škodovek. „Každý prvek výbavy je konkurenční výhodou. Nevěřím, že by si lidé ochuzení nevšimli, prodeje klesnou,“ postěžoval si podle Hospodářských novin Thomas Peckruhn, šéf Asociace dealerů Škody.

Problém „kabinalizace“ se řeší v koncernu VW již dlouhá léta, od doby, kdy se škodovky a seaty dostaly na úroveň německých vozů. Nový superb dostal v několika recenzích lepší známky než dražší VW Passat nebo Audi A6. Podobně soupeří fabia a polo a celý koncern VW kvůli tomu podle jednoho z odhadů ročně přichází o půl miliardy eur. S tím se vedení firmy nechce smířit. „Nemůžeme přece nabízet fabii s lepší palubní deskou, než má polo,“ citují Hospodářské noviny šéfa koncernu VW Martina Winterkorna.

Tématické zařazení:

 » Auto  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření