Ve Zlíně bude k vidění Lamborghini i vůz Jamese Bonda - Auto - Český Metropol

Auto

Ve Zlíně bude k vidění Lamborghini i vůz Jamese Bonda

Ikona

28. února 2010, 09.50 | ZLÍN | Akce, jaká nemá v České republice obdoby, se chystá v obchodním a zábavním centru Zlaté jablko ve Zlíně. V neděli sem totiž přivezou dva luxusní vozy značky Lamborghini a k tomu legendární auto Jamese Bonda Aston Martin. Oznámila to oznámila mluvčí Zlatého jablka Kateřina Martykánová. Vykládka aut v celkové hodnotě kolem 15 milionů korun se uskuteční v neděli večer.

 

Na jedinečnou přehlídku vozů se pak návštěvníci mohou těšit od pondělí. "Chceme, aby si návštěvníci galerie mohli vystavená auta co nejvíce vychutnat. Za volant je samozřejmě nepustíme, ale všechny tři krasavce budou mít lidé přímo na dotek," uvedl ředitel Zlatého jablka Jiří Kratochvíl. Podobná výstava značek Lamborghini a Aston Martin se v ČR zatím ještě nikdy nekonala.

Klenoty na čtyřech kolech zapůjčil pražský prodejce. Protože se cena jednoho vozidla pohybuje okolo pěti milionů korun, všechna auta musí být speciálně pojištěna. "Přesnou cifru sdělit nemohu, ale pojistné všech tří vozů se v průběhu celé akce vyšplhá do řádu desítek tisíců," doplnila Martykánová. Po celou dobu výstavy budou všechna auta bedlivě střežena kamerovým systémem a hlídána ochrankou.

Kromě vystavených automobilů bude pro návštěvníky připraven také trenažer F1 v reálné velikosti. Denně se tak návštěvníci mohou stát piloty F1 a zapojit se do soutěže Zlaté Jablko Cup. V obchodním centru budou dále vystaveny modely vozů Ferrari v měřítku 1:12 a fotografie těchto vozů. Děti se rovněž mohou těšit na autodráhu, kterou mohou zdarma využít.

Tématické zařazení:

 » Auto