Automobilka Hummer končí, čínské úřady nedaly souhlas ke koupi - Auto - Český Metropol

Auto

Automobilka Hummer končí, čínské úřady nedaly souhlas ke koupi

Ikona

25. února 2010, 15.08 | NEW YORK | General Motors ukončila ve středu jednání s čínskou psolečností Tengzhong Heavy Industrial Machines, která měla zájem o koupi značky Hummer. S koupí nesouhlasila čínská vláda, uvedla agentura Reuters v noci na čtvrtek. Značka Hummer tak končí, o práci přijdou tři tisíce lidí. Čínská Tengzhong Heavy Industrial Machines se chtěla pomocí koupě Hummeru prosadit na světovém automobilovém trhu.

 

Podle předběžné dohody by však výroba Hummerů zůstala i po odprodeji ve Spojených státech. Podle některých odborníků se čínské orgány mohly zaleknout toho, že čínský podnik získá značku automobilu s vysokými nároky na spotřebu paliva v době, kdy Čína klade důraz na rozvoj ekologicky šetrných technologií.

Právě velká spotřeba pohonných hmot a růst jejich cen poznamenaly prodeje kdysi populárních a vysoce ziskových automobilů Hummer. O "žíznivá" vozidla má zájem stále méně Američanů. Vloni se jich na americkém trhu prodalo něco přes devět tisíc, v roce 2007 to bylo 56 tisíc vozů.

Hummer je třetí značkou automobilů, které se General Motors musí zbavit. Neúspěšně skončila jednání o prodeji značky Saturn a prestižní značku Pontiac přestala General Motors vyrábět, aniž se jí pokusila prodat.

Ikona

Ikona

Tématické zařazení:

 » Auto