CharouzRacingSystem představil plány na rok 2019 - Auto - Český Metropol

Auto

CharouzRacingSystem představil plány na rok 2019

foto Honza Král

Praha | CharouzRacingSystem letos vstoupil jako historicky první česká stáj ve spolupráci s Ferrari Academydo seriálu formule 2 a rozhodně se neztratil. Ve spojení s US Racing Ralfa Schumachera a Gerharda Ungara z toho pak byl pro tým Antonína Charouze titul v německé formuli 4. Žádné z těchto velkých jmen světového motorsportu nechybělo v PragaAreně, kde se hodnotila sezóna 2018, ale hlavně bylo oficiálně představeno spojení se Sauber F1 pro příští rok.

 

 

Když se krátce ohlédneme za tím, co se v posledních měsících dělo, pro českého fanouška motoristického sportu to byly celkem dobré časy. Vůbec poprvé v historii česká stáj sbírala vavříny ve formuli 2, vyzdvihnout je nutné zejména slavný double v Monacu či triumf v závěrečném podniku v Abu Dhabí. CharouzRacingSystem tak skvěle navázal na úspěchy z roku 2017, kdy PietroFittipaldi zvítězil v seriálu Formula V8 3.5 a česká stáj vyhrála šampionát mezi týmy. Dalším milníkem roku 2018 bylo spojení s US Racing, jemuž šéfují Ralf Schumacher a Gerhard Ungar. 

 Tato spolupráce byla maximálně úspěšná - LirimZendeli se stal šampionem německé formule 4, US Racing - CHRS se stal nejlepším týmem a David Schumacher nejlepším nováčkem. „Když jsem s tím za Ralfem přišel, nejprve to odmítl. Pak se mu to ale rozleželo v hlavě a dohodli jsme se. Byla to dobrá volba," pochvaloval si majitel české stáje Antonín Charouz. Stejně to viděl i Ralf Schumacher. „Máme za sebou velmi úspěšnou sezónu. Dosáhli jsme prakticky všeho, co bylo možné. Laťku máme nastavenu hodně vysoko.“ V roce 2019 bude samozřejmě tato spolupráce pokračovat, Charouzovi se však podařilo realizovat ještě ambicióznější plány.

Kromě formule 2 a formule 4 získala česká stáj licenci i pro nový šampionát formule 3. To vše bývalý vynikající automobilový závodník korunoval dohodou se Sauber F1. Tým pod hlavičkou Sauber Junior Team bude spolupracovat na podpoře a rozvíjení dovedností závodníků, kteří jsou nebo budoudo programu zařazeni. „Jsem samozřejmě rád, že se nám to vše podařilo. Ale zároveň jsem si vědom odpovědnosti, kterou na sebe bereme,“ uvědomoval si Charouz. V F2 budou za Sauber F2 junior tým by Charouz jezdit Brit CallumIlott aAmeričan s kolumbijskými kořenyJuan Correa, v F3 Němec LirimZendeli a Švýcar FabioScherer, v F4 například mladýČech Roman Staněk junior, Američan Benjamin Bedersen a teprve patnáctiletý Francouz TheoPourchaire.

„Je to pro nás všechny obrovská výzva. Tento program je úžasný v tom, že postupně může vést až do vysněné formule 1. Stále budeme na očích, je to opravdu dobré,“ zamyslel se Correa, když ucucával z citrónové Ondrášovky. Celá akce v PragaAreně totiž byla coby motoristická ve stylu nealko. Dokonce i jako welcome drink posloužila Ondrášovka. Čech Roman Staněk ho ještě doplnil: „Mám za sebou první testy a moc se těším na sezónu. Udělám všechno proto, abych měl co nejlepší výsledky.“ Na ty bude bedlivě dohlížet i šéf týmu CHRS Bob Vavřík. „Věřím, že kluci prokáží svůj talent. Jsou dobře připraveni, ale až na trati se ukáže, jestli na to opravdu mají. Za sebe mohu říct, že jim věřím.“

Všichni jezdci si to v Praga Areně velmi užívali. Aby také ne, tolik pozornosti piloti možná ještě nezažili. Text a foto: Honza Král

 

 

Zdroj: Honza Král

Tématické zařazení:

 » Auto