Volkswagen přeskočil Toyotu, vyrábí nejvíc aut na světě - Auto - Český Metropol

Auto

Volkswagen přeskočil Toyotu, vyrábí nejvíc aut na světě

Ikona

6. listopadu 2009, 18.06 | HAMBURK | Německý automobilový koncern Volkswagen vyrobil za první tři čtvrtletí letošního roku 4,4 milionu vozů. Podle týdeníku Spiegel, který cituje průzkum společnosti Global Insight, znamená taková produkce první místo mezi všemi automobilkami světa.

 

Volksvagen si už dříve stanovil cíl stát se největší automobilkou světa do roku 2018. Stihl to téměř o dekádu dříve. Toyotu překonal o 400 tisíc vyrobených kusů. Toyota v prvních devíti měsících tohoto roku vyrobila jen čtyři miliony osobních a lehkých užitkových vozů. Ford ve sledovaném období vyrobil 3,7 milionu aut, dlouhodobý historický lídr trhu společnost General Motors ještě o 100 tisíc méně.

Právě na americký trh se teď Volkswagen také tlačí. Ve Spojených státech staví nový závod. Měl by v něm vyrábět zjednodušenou verzi Passatu, se kterou chce zacílit právě na zámořské spotřebitele.

Webový portál německého týdeníku Spiegel v komentáři uvedl, že Volkswagenu se podařilo profitovat z programů evropského šrotovného a dobře se zorientoval v době krize automobilového průmyslu. Na hospodářských výsledcích společnosti se to však zatím neprojevuje. Ve třetím čtvrtletí roku poklesl německé automobilce zisk meziročně z 1,16 miliardy na 161 milionů eur.

Tématické zařazení:

 » Auto  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření