Czech Truck Prix 2016 přilákala bezmála 100 tisíc lidí - Auto - Český Metropol

Auto

Czech Truck Prix 2016 přilákala bezmála 100 tisíc lidí

zdroj: Autodrom Most

Most | Mostecký autodrom hostil o tomto víkendu už počtyřiadvacáté evropský šampionát okruhových tahačů FIA ETRC. Czech Truck Prix, nejprestižnější a nejnavštěvovanější závody v každoročním kalendáři...

 

autodromu, si nenechalo ujít bezmála 100 tisíc lidí. 
„Přiblížili jsme se stotisícové hranici, zatím jsme ji však nepokořili. Jsme ale velmi spokojeni a děkujeme fanouškům, že se v tak hojném počtu přišli a přijeli podívat. Vytvořili skvělou atmosféru zejména domácím jezdcům, kteří se jim odvděčili skvělými výkony,“ uvedla obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.
Také dva nedělní závody truckerů přinesly hodně napínavých a zajímavých momentů a stejně jako v prvních dvou kláních v sobotu dominovali startovnímu poli vedoucí jezdci průběžného pořadí letošního šampionátu: Němec Jochen Hahn a domácí jezdec týmu Buggyra Adam Lacko. Vzájemný souboj nakonec v Mostě vyzněl nerozhodně. Odstup Lacka od prozatímního lídra Hahna zůstává třináctibodový, stejně jako po závodech na maďarském Hungaroringu minulý víkend.
Víkend na mosteckém autodromu nabídl divákům kromě sportovního zážitku i šanci zachránit lidský život. Závody Czech Truck Prix se totiž staly součástí kampaně Jedu na dřeň!, nad níž převzal patronát Autoklub ČR. Každý návštěvník autodromu ve věku od 18 do 35 let se mohl přihlásit do registru potenciálních dárců kostní dřeně. „Za sobotu a neděli se podařilo získat 251 nových potenciálních dárců dřeně. Registr se tak rozrostl na již 1 252 odvážných z řad fanoušků motorsportu. Velmi si jejich přístupu vážíme,“ zhodnotil kampaň Jan Čada ze společnosti Reklamní inženýři, která je autorem projektu. Závodní víkend na autodromu provázel i tradičně bohatý doprovodný program se spoustou zábavy a atrakcí.

Zdroj: Autodrom Most

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Sport  

 » Auto  

 » Kraje  » Ústecký  

 

Anketa

Odkud nás čtete?

Praha a Střední Čechy

37.3%

 

Severní Čechy

10.8%

 

Západní Čechy

8.3%

 

Jižní Čechy

8.3%

 

Východní Čechy

7.7%

 

Vysočina

6.1%

 

Severní Morava&Slezsko

8.1%

 

Střední Morava

6.4%

 

Jižní Morava

7%