O víkendu se v Mostě jede truckový šampionát - Auto - Český Metropol

Auto

O víkendu se v Mostě jede truckový šampionát

zdroj: archiv Metropolu

Most | Mostecký autodrom přitahuje pozornost fanoušků nejen domácích, na motoristické akce se na sever Čech sjíždějí příznivci silných strojů a rychlých kol z celé Evropy i ze zemí ostatních kontinentů. Největší...

 

zájem je tradičně o evropský šampionát okruhových tahačů FIA European Truck Racing Championship (ETRC), pod názvem Czech Truck Prix (CZTP) se v Mostě pojede o víkendu 2. až 4. září už po čtyřiadvacáté. Letos poprvé i pod hlavičkou programu Rodinné stříbro Ústeckého kraje. K největším favoritům na titul v letošním ročníku patří domácí Adam Lacko z týmu Buggyra Racing a Němec Jochen Hahn z týmu Reinert Adventure.
  
„Termín se nám podařilo posunout na první zářijový víkend, doposud byl soubojům trucků vyhrazen poslední srpnový víkend. Fanoušci i novináři tuto změnu určitě přivítají, původní termín totiž kolidoval s dalším velmi populárním tuzemským závodem, a to Barum Czech Rally Zlín,“ upozornila na první novinku letošního CZTP obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová. Letošní ročník truckového šampionátu je tak zatím ve znamení urputného souboje Lackova trucku Freightliner a Hahnova tahače MAN. Je to evidentní i z výsledku posledního podniku seriálu před letní přestávkou, který se jel na německém Nürburgringu 2. a 3. července. Zatímco Lacko opanoval oba nedělní závody a v sobotu dojel druhý a čtvrtý, Hahn bral vítězství v prvním sobotním závodu, ve druhém a obou nedělních pak dokázal vždy obsadit stříbrnou příčku.
Tým Buggyra Racing byl před závodem na Hugnaroringu v průběžném hodnocení poháru konstruktérů druhý, s přehledem vedl Team Reinert Adventure dua Hahn – Reinert. Lackovu týmovému kolegovi z Buggyry a nováčkovi evropského truckového mistrovství Jiřímu Formanovi patřilo velmi slušné desáté místo. Držel se tak o tři příčky před dalším českým zástupcem v šampionátu, nestorem jezdeckého pole Frankiem Vojtíškem s tahačem MAN. Forman nahradil v týmu Buggyry jednoho z nejúspěšnějších jezdců evropského šampionátu tahačů, Davida Vršeckého.
„Fanoušci se neustále o Davida zajímají, na sociálních sítích je jeho jméno velmi frekventované. Jsem ráda, že dvojnásobný vítěz ETRC, který ale před letošní sezonou své veleúspěšné působení v tomto seriálu ukončil a v týmu Buggyra se věnuje dalším aktivitám, s námi nadále spolupracuje. Naše diváky mohu ujistit, že o Davida ani tentokrát nepřijdou. V jaké roli tohoto skvělého jezdce o prvním zářijovém víkendu na autodromu uvidí, si ale necháváme jako překvapení,“ potěšila jistě všechny Vršeckého příznivce Jana Svobodová.

Zdroj: Ing. Lucie Dosedělová

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Sport  

 » Auto  

 » Kraje  » Ústecký  

 

Anketa

Odkud nás čtete?

Praha a Střední Čechy

37.3%

 

Severní Čechy

10.8%

 

Západní Čechy

8.3%

 

Jižní Čechy

8.3%

 

Východní Čechy

7.7%

 

Vysočina

6.1%

 

Severní Morava&Slezsko

8.1%

 

Střední Morava

6.4%

 

Jižní Morava

7%