Pražští taxikáři budou moci využívat pruhy pro autobusy - Auto - Český Metropol

Auto

Pražští taxikáři budou moci využívat pruhy pro autobusy

Ikona

28. dubna 2009, 16.58 | PRAHA | Pražští taxikáři budou moci využívat některé vyhrazené pruhy pro autobusy, když povezou zákazníka. Volné pruhy budou pouze pro taxikáře, jejichž auty splňují požadavky vyhlášky, například mají žlutou barvu a spadají do nižší střední třídy, uvedl v úterý náměstek primátora Rudolf Blažek (ODS). Náměstek konstatoval, že se kvalita taxislužby v metropoli začala zlepšovat.

 

 "Zlepšila se v důsledku změny legislativy a následným kontrolám, přetrvávají problémy obsazováním stanovišť taxi a vymáhání pokut," řekl novinářům Rudolf Blažek. V roce 2002 bylo přes 30 procent kontrolovaných jízd předražených, loni jich bylo 5,5 procent.

"S předražováním taxislužeb se i přes tvrdé postihy nadále setkáváme. Jedná se o několik desítek řidičů, kteří jsou soustředěni hlavně pod provozovatelem Euro Taxi Praha a služby nabízejí služby ze stanoviště taxislužby na Staroměstském náměstí," doplnil náměstek primátora. Právě o nájemní smlouvu tohoto stanoviště se pražský magistrát soudí se společností Sedop.

Správci stanoviště na Staroměstském náměstí magistrát již třikrát vypověděl nájemní smlouvu za její porušování. Nájemce podal na všechny tři výpovědi žalobu k soudu, ten dosud spory nerozhodl. Radnice považuje průběh a dobu trvání sporu za nestandardní a pro město zcela nepřijatelné.

"S podobnými řidiči, kteří nedodržují pravidla, jsou problémy i na jiných taxistanovištích. Neoprávněně obsazují vyhrazená místa a snaží se vytlačit řádné uživatele. Bohužel není reálné, aby byla na místě nepřetržitě 24 hodin denně," dodal Blažek.

Od 1. ledna letošního roku radnice zřídila pracovní skupinu pro oblast cen taxislužby, která bude pravidelně čtvrtletně posuzovat regulované ceny.

Tématické zařazení:

 » Auto