Autobusová linka libereckého Dopravního podniku převezla do Prahy již 157 cestujících ZTP - Auto - Český Metropol

Auto

Autobusová linka libereckého Dopravního podniku převezla do Prahy již 157 cestujících ZTP

Ikona

27. dubna 2009, 16.45 | LIBEREC | Ze ztráty do zisku se rychle dostala nová autobusová linka z Liberce do Prahy na Černý most. Mluvčí libereckého Dopravního podniku Martina Poršová v pondělí oznámila, že od zahájení provozu letos 16. března převezli do Prahy 157 tělesně postižených pasažérů a vozíčkářů.

 

„Ztrátu jsme vykazovali jen první dva týdny po zahájení meziměstské linky. V polovině dubna jsme měli vyrovnaný rozpočet a nyní zaznamenáváme mírný zisk a příznivý trend,“ řekla agentuře Mediafax mluvčí Dopravního podniku města Liberce Martina Poršová. Dodala, že lidé pozitivně vnímají každého cestujícího na vozíku a sledují při nástupu práci řidiče s plošinou. Linka do Prahy je podle ní i první možností pro liberecké vozíčkáře vycestovat veřejnou dopravou do hlavního města.

„Přesná čísla o počtu všech pasažérů a vyhodnocení nové služby připravíme k prvnímu čtvrtletí provozu linky. Předpokládáme, že budeme již v zisku,“ poukázala mluvčí Martina Poršová.

Vozíčkářům slouží spoje s odjezdem z liberecké Fügnerovy ulice o pracovních dnech v 9.30, 14.30 a 18.30 hodin a o víkendech v 10.30, 14.30 a v 18.30 hodin.

Liberecký Dopravní podnik vypravuje v pracovních dnech 12 spojů v jednom směru. Základní jízdné je 70 korun, seniorské 60 korun, studentské 50 korun, poloviční jízdné do 15 let je 35 korun, žákovské na průkazku 26 korun a cestující s průkazem ZTP zaplatí jen 17 korun.

Tématické zařazení:

 » Auto