Příprava řidičů začíná už naa dětském dopravním hřišti - Auto - Český Metropol

Auto

Příprava řidičů začíná už naa dětském dopravním hřišti

Ikona

20. dubna 2009, 11.25 | Jablonec nad Nisou | Od úterý 21. dubna do čtvrtka 23. dubna proběhne pod taktovkou Městské policie Jablonec nad Nisou ve spolupráci s realizačním týmem BESIP Libereckého kraje Týden bezpečnosti zaměřený na začínající řidiče. Následovat bude v sobotu 24. dubna Den otevřených dveří na Dětském dopravním hřišti v Jablonci nad Nisou.

 

„Cílem projektu je seznámit začínající řidiče s problematikou provozu na pozemních komunikacích. Oslovíme studenty prvních ročníků středních škol, kteří se jako začínající řidiči účastní silničního provozu,“ vysvětluje hlavní myšlenku ředitel jablonecké městské policie Jiří Rulc s tím, že strážníci jim předvedou techniku pro zjišťování alkoholu i způsob měření rychlosti vozidel radarem. „Dále jim předvedou správné a bezpečné použití bezpečnostních pásů ve vozidle, správné nastavení zpětných zrcátek, sedačky, volantu,“ dodává Rulc. Partnerem je Autoškola Hlavatý, jejíž majitel Zdeněk Hlavatý zapůjčí motocyklový trenažér a provede seminář k danému tématu. “ říká šéf městské policie.

V sobotu je pak plánován na Dětském dopravním hřišti Den otevřených dveří, jehož cíl je obdobný jako v předchozích dnech. Očekáváme zde návštěvu rodičů s dětmi, kterým bude prezentována práce městských strážníků a používaná technika. Myslíme, že se nám podaří předvést rodičům možnost využití Dětského dopravního hřiště jako volnočasové aktivity dětí,“ uzavírá ředitel jabloneckých strážníků Jiří Rulc.

 

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Auto